Öğretmen Diyarı

ŞUBAT’TA 17 BİN ATAMA MI YAPILACAK?

Hükümet Öğretmenleri Unuttu mu?Türkiye’de MEB’in ihtiyaç duyduğu 150 bin civarında öğretmene karşın atama bekleyen 350 bin mezun bulunuyor. Şubat ayında 40 bin atama bekleyen yüzbinlerce öğretmen 17 Aralık Operasyonları sonrası unutuldu mu? Kadro bekleyen öğretmenler Şubat ayında hükümetin kendilerini unutmadığını göstermesini bekliyor.

 
KADRO YOKSA ÜNİVERSİTELERE NEDEN KONTENJAN VERİLİYOR?

Türkiye’de atama bekleyen öğretmen sorunu giderek katlanıyor. Atanmayan yüzbinlerce öğretmene karşın her yıl onbinlerce mezun daha işsizler ordusuna katılıyor. MEB ve YÖK’ün üniversitelere öğrenci alım programı sorunu giderek körüklüyor. “Her mezuna iş veremeyiz” diyen hükümet herkesi üniversite mezunu yapmaya çalışıyor. Mesleği olmayan mezunlar atanmak için kadro verilmesini bekliyor.

 

BAŞBAKAN ŞUBAT MÜJDESİNİ VERMİŞTİ ANCAK…

Daha önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Şubat ayında 10 bin civarında kadrolu atama yapılacağı duyurulmuştu ancak 350 bin mezun 10 bin sayısının ihtiyacı karşılamaktan uzak olduğunu belirterek en az 40 bin alım yapılmasını istiyor.

 

ÖĞRETMENLER FERYATLARINI SOSYAL MEDYAYA YANSITIYOR

17 Aralık Operasyonu sonrası iyice gündemden düşen öğretmenler MEB ve hükümete seslerini duyurabilmek için çabalıyor. Şubat ayında 40 bin atama yapılmasını isteyen öğretmenler bu amaçla Twitter, facebook, BİMER, AKİM ve MEB’in ALO 147 danışma hattını arayarak ses yükseltmeye çalışıyor.

 

KONCUK: “100 BİNLİK ATAMA BİLE SİZİ KURTARMAZ”

Öğretmenler çabalarken eğitim sendikaları da boş durmuyor. Türkiye Kamu Sendikaları Konfederasyonu (Kamu-Sen) Genel Başkanı İsmail Koncuk, Şubat ayında 40 bin atama yapılacağı duyurulmaması halinde Ocak ayında geniş katılımlı atama eylemi düzenleyeceklerini duyurdu. Koncuk Türkiye’de 55 bin ücretli öğretmen çalıştırıldığını duyurarak 100 bin kadroluk atamanın bile öğretmen açığı sorununu gidermede yetersiz kaldığını ileri sürdü.

 ŞUBAT’TA 17 BİN ATAMA MI YAPILACAK?

Öte yandan, bazı forumlarda yazışan öğretmen adayları, AK Parti’nin bir İlçe Teşkilatı’na dayandırdığı açıklamasında Şubat ayında 17 bin öğretmen ataması yapılacağını duyurdu.

 HÜKÜMET SESSİZLİĞİNİ NE ZAMAN BOZACAK?

Şimdi gözler hükümet kanadından yapılacak açıklamaya kilitlenmiş durumda

www.mebpersonel.com /  ÖZEL HABER

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol