Öğretmen Diyarı

Şubat ataması için bütçe görüşmeleri başlıyor

Kasım ayının ortalarına geldiğimiz şu günlerde çeşitli bakanlıklara 2015 yılında verilecek bütçe ve toplam bütçeden oransal olarak ne kadar pay verileceği TBMM plan ve bütçe komisyonunda belirleniyor. 

 

Milli Eğitim Bakanlığı bütçesi ise 21 Kasımdan sonra yapılacak görüşmeler ile netleşecek. Görüşme sonrasında MEB'e verilen bütçe belirlenecek ve öğretmen zammı, Şubat ataması, ek ders zammı ve 2015 Eylül öğretmen atamaları konusunda sayısal olarak yorum yapılabilecek. 

 

21 Kasımda başlayacak görüşmeler için atama bekleyen öğretmenler; günler öncesinden STK'lara eğitim sendikalarına, politikacılara, siyasi partilere, eğitim ile ilgili vakıf ve derneklere, AKİM'e, BİMER'e yüz binlerce Şubat ataması isteği iletti ve destek bekledi. Bazı politikacılardan olumlu dönüşler alındı ve sendikaların geneli şubat ayı atamasını destekleyici açıklamalarda bulundu. 

 

Öte yandan branş öğretmenleri Şubat ataması için 16 Kasım Pazar günü Ankarada toplanacak. Sosyal medyada özellikle Facebook ve Twitter'da örgütlenen atama bekleyen yüz binlerce öğretmen kenetlenmiş durumda ve 21 Kasım bekleniyor.

 

Bütün bunlar yaşanırken son aylarda yaşanan Branş-Sınıf öğretmenleri çatışmasını ve kutuplaşmasını üzüntü ile takip ediyor, atama bekleyen tüm öğretmenlerimizin tek çatı altında toplanıp daha güçlü ve tek ses olmaları gerektiğini düşünüyoruz.

 

Bu kapsamda 21 Kasımda yapılacak bütçe görüşmelerini yakından takip edip, bütçenin yüksek verilmesi için her türlü baskıya destek verecek ve öğretmen atamaları konusunda her türlü gelişmeyi sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

 

2015 yılının Şubat ayında en az 40 bin öğretmenin atanması dileği ile..

 
 
www.personelmeb.net
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim