Öğretmen Diyarı

Sözlü Sınavlarda Mağdur Olmamak İçin, Mülakatları Kaldıracak Kanun Teklifleri Bekliyoruz
Yenikapı Demokrasi ve Şehitler Mitinginde milyonlar bir araya geldi. Dosta ve düşmana karşı anlamlı mesajlar verildi. İktidar ve muhalefet aynı meydanda ve peş peşe konuşmalar yaptı. Birlik ve beraberliğin altı çizildi. Uzlaşmaya vurgu yapıldı. Sadece İstanbul’da değil tüm illerimizde kardeşlik tablosu vardı. Gelin 15 Temmuz’dan sonra mülakat konusunda da adım atalım.
 
Kadrolu, sözleşmeli, taşeron personel alımlarında mülakatı uzlaşı içinde kaldıralım. Artık sözlü sınav mağdurumuz olmasın, artık kimse devletine küsmesin, artık liyakat zamanı.


Personel alımlarını 3-5 kişinin inisiyatifine bırakmayalım; artık eşimizi, dostumuzu, akrabamızı, partilimizi işe almak için mücadele etmeyelim. Kapı kapı dolaşıp referans bulma dönemleri geride kalsın artık.
 
Demokrasi nöbetleri tutuyoruz, mitingler yapıyoruz. Bunu anlamlı kılacak adım mülakatları kaldırmak olacaktır. Darbeye hayır diyen, aynı nöbette bir araya gelen, aynı mitingde buluşan milletin gençlerini sizden-bizden diye ayırmayın. Kamuya girmeyi kim hak ediyorsa artık o girsin. 
 
Personel alımlarında mülakatın kaldırılmasıyla ilgili kanun tasarısını Hükümetten, kanun teklifini muhalefet partilerinden bekliyoruz. Yüce meclisimizden mülakatların kaldırılmasıyla ilgili adımların çıkması geleceğe güvenle bakmamızı sağlayacaktır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim