Öğretmen Diyarı

Sosyoloji iş sahasını genişletiyor
 

Nişantaşı Üniversitesi Kariyer ve Sektör İlişkileri uzmanları, Sosyoloji Bölümü mezunları için iş sahasının genişlediğini belirttiler. Uzmanlar özellikle kamu kuruluşlarının alımlarının sosyologlara önemli fırsatlar sunduğunu vurguladılar. Nişantaşı Üniversitesi Sosyoloji Bölümü eğitimcileri ise öğrencilerin kendilerini geliştirmesinin çok önemli olduğunun altını çizdi.

Sosyologlar Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Devlet Planlama Teşkilatı, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü gibi kamu kurumlarında çalışabiliyorlar.

Sosyologlar kamu kurumlarının yanında özel sektörde de istihdam edilebiliyorlar. Araştırma şirketleri, medya kuruluşları, insan kaynakları firmaları, reklam ajansları, danışmanlık şirketleri sosyologların çalışabileceği alanlardan bir kısmını oluşturuyor.

Ayrıca, sosyoloji bölümü mezunları gerekli felsefe, psikoloji ve mantık derslerini tamamlayarak felsefe grubu öğretmeni ve gerekli sertifikaları tamamladıklarında aile danışanı olarak çalışabiliyorlar.

 
 

Kaynak: NTV

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim