Öğretmen Diyarı

Son Dakika:  Uğur Kurt Hayatını Kaybetti

 Okmeydanı'nda yaralanarak hastaneye kaldırılan Uğur Kurt, hayatını kaybetti. Saat 22.50 sıralarında Uğur Kurt'un ölüm haberini alan yakınları hastane önünde gözyaşlarına boğuldu.

 

 

ZIRHLI ARAÇ ALEV ALMIŞTI

 

Okmeydanı'nda Berkin Elvan ve Soma'da hayatını kaybeden madenciler için anma eylemi yapmak isteyen bir gruba polis müdahale etmişti. Ara sokaklara dağılan gruptan bazı kişilerin molotof kokteyliyle yanıt vermesinin ardından, bir zırhlı araç alev almıştı.

 

ACI HABER GELDİ

 

Bu esnada bazı polisler silahına davrandı ve olay yerine yakın Cemevinin avlusunda bulunan Uğur Kurt başından yaralanmıştı. Uğur Kurt hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve hayata veda etti.

 

VALİ'DEN AÇIKLAMA VAR

 

Uğur Kurt'un hayatını kaybetmenin ardından açıklama yapan İstanbul Valisi Hüseyin Mutlu, "Okmeydanı'nda vurulan kişi maalesef kurtarılamadı." dedi.

 

"ÇOK SİLAH SIKILDI"

 

Uğur Kurt vurulduğu sırada cemevi avlusunda bulunan ve Radikal'e konuşan  A. isimli görgü tanığı şunları anlattı:

 

"Biz cemevi avlusunda cenazeyi bekliyorduk. 20 – 30 kişiydik. Yan yanaydık. Birden gaz bombaları geldi. Gaz cemevinin içine de girdi.  Cemevine varan sokağın üstünden cemevinin bulunduğu yere doğru ateş edildi. Resmi ve sivil polisler vardı. Çok silah sıkıldı. Silah sesleri duyunca kaçtık. Uğur, dönüp kaçmaya fırsat bulamadan yere yığıldı. Tekrar gaz bombaları atıldı. Gözlerimizi açamadık. Polislere doğru gittim. 'Yapmayın' diye bağırdım. Onlar da 'Biz ne yapalım. Görmüyor musun arabayı yaktılar' dedi. Bir tanesi 'Seni de alırız' dedi. Ne ambulans gelebildi ne araba bulabildik. Ancak 20 dakika sonra ambulans gelebildi."

 

haberler.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim