Öğretmen Diyarı

Skandal görüntüler!

İzleyenleri dehşete düşüren skandal görüntüler. İşte eğitim sisteminin geldiği durum. Mersin Endüstri Meslek Lisesi'nde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinde çekildiği iddia edilen o görüntüler.

Görüntülerin ne zaman çekildiği bilinmiyor ancak dün bir haber sitesinin facebook sayfasından yayınlanınca bir anda yüzbinlerce kişinin izlemesi ile eğitim de geldiğimiz noktayı gözler önüne serdi. 

MEB öğretmenlere, öğrencilere ait her türlü ses, görüntü ve videoya yayın yasağı getirken öğrencileri hesaba katmamış olacak ki bir sınıfta öğrenci tarafından çekilip yüklenmiş bu video akıllara şu soruyu getiriyor. Öğretmen böyle bir görüntüyü çekip yayar mı? Neredeyse ilkokul öğrencilerinin elinde bile akıllı telefon ve sınırsız internet varken öğretmene yasak getirmek akıllıca bir çözüm müdür?

MEB'in bu konuda acilen gerçekçi bir çözüm bulması kaçınılmazdır. Öğretmenleri veli ve öğrencinin ellerine bırakan sistem değişmediği sürece bu ve buna benzer skandal görüntüler ile karşılaşmamız her zaman mümkün olacaktır.

kamugundemi.com Özel Haber

Anahtar Kelimeler:
Skandal Görüntüler!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol