Öğretmen Diyarı

Şırnak’taki bin 559 öğrenciye Batman’da telafi eğitimi

Şırnak’ın Silopi ve Cizre ilçelerinde terör olayları yüzünden eğitimleri aksayan bin 559 öğrenci Batman’da telafi eğitimi görecek.
Yarı yıl tatilinde onlar eğitime devam edecek.Telafi eğitimi için Batman’a gelen öğrenciler kentte bulunan öğrenci yurtlarında kalacak.


Herkes tatil yaparken, onlar telafi eğitimi görecek. Şırnak’ın Silopi ve Cizre ilçelerinde terör olayları yüzünden eğitimleri aksayan öğrenciler Batman’da telafi eğitimi görecek.

FOTO: CİHAN
Batman İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Silopi ve Cizre ilçelerinden gelen bin 559 öğrenciye eğitim vereceklerini belirtti. Aslan, şunları kaydetti: “Şu ana kadar bin 559 öğrenci eğitimlere katılmak için Batman’a geldi. İlimize gelen öğrencilerle ilgili her türlü tedbirleri aldık örneğin pansiyonlarımızı, sınıflarımızı hazırladık. Gelen öğretmen ve öğrencilere ev sahipliği yapacağız. Milli Eğitim Bakanlığı’nın talimatı ile bin 559 öğrencimiz ara verdikleri eğitimi en güzel bir şekilde burada telafi etmeye çalışacak. Diğer yandan da rehabilite edeceğiz öğrencileri.” 

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 30-31 Aralık 2015′te ve 1 Ocak’ta Millî Eğitim Bakanlığının üst düzey yöneticilerinin, bölgenin 15 ilinden il ve ilçe milli eğitim müdürlerini Van´da topladıklarını, bölgedeki okulların durumunu teker teker gözden geçirdiklerini, alınması gereken tedbirler konusunda çalışmalar yapıldığını anlatarak, “Özellikle sokağa çıkma yasağı uygulanan Cizre ve Silopi´deki öğrencilerimiz ve öncelikle de 8. ve 12. sınıftaki öğrencilerimiz bu yarıyıl tatilinde ya bulundukları ilde veya komşu illerde, altyapısı müsait olan yani pansiyonu olan okullarda misafir edilerek yoğun bir telafi eğitiminden geçirilecekler, kendi öğretmenleriyle yapacaklar. Onlar bu sömestr tatilinde biraz çalışacaklar” demişti.

 

Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim