Öğretmen Diyarı

  Şırnak’ta belde ve köylerde ilk YGS

Şırnak’ın Cizre, İdil ve Silopi ilçelerinden yaklaşık 4 bin öğrencinin 15 Mart’ta Cizre İlçesi’nde gireceği Yüksek Öğretime Geçiş (YGS) sınav merkezleri, güvenlik gerekçesiyle değiştirildi. Bu üç ilçeden öğrenciler, Şırnak merkeze bağlı ulaşımın kolay olduğu belde ve köylerde YGS’ye girecek.


6-7 Ekim olaylarının ardından kazılan hendekler, çıkan toplumsal olaylar ve güvenlik nedeniyle, Cizre, İdil ve Silopi’deki yaklaşık 4 bin öğrencinin sınav merkezleri değiştirildi. Ankara’daki ÖYSM Genel Merkezi’nden gelen bir yetkili ile Şırnak’taki ÖSYM yetkilileri, Şırnak merkeze bağlı belde ve köylerde dolaşarak burada sınavın yapılabileceği köy ve beldeleri belirledi.


Ulaşımın kolay olduğu Kumçatı Beldesi, Balveren Beldesi ile Özveren, Geçitboyu, İkizce ve Toptepe köylerinde bulunan ilkokul ve ortaokullarda YGS yapılacak. Uludere yolu üzerinde bulunan Balveren Beldesi kent merkezine 10, Geçitboyu Köyü 8, Özveren Köyü 2 ile Cizre yolu üzerinde bulunan Kumçatı Beldesi 15, İkizce Köyü 10 ve Toptepe Köyü 5 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

 

Kaynak: (DHA)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol