Öğretmen Diyarı

Sınıf Öğretmenlerine Yapılan HAKSIZLIĞA dur de!!


     Bildiğiniz gibi ilkokullarda yetiştirme kursları açılamamaktadır, velilerin bu konudaki taleplerine karşılık verilememektedir, bu nedenle veliler farklı arayışlara yönelmektedir. Sınıf öğretmenlerine bu noktada bir haksızlık yapılmakta, talepleri görmezden gelinmektedir. Eğitimin temel taşı olan ilkokullara gerekli önemin gösterilmesi ve mağduriyetin giderilmesi için bir an önce düzenlemeler yerine getirilmelidir. Hatta okullarda çocuk kulübü adı altında ücreti veli tarafından karşılanan çalışmalarda bile bütün yükü taşıyan öğretmen kesintilerle %38 gibi çok düşük bir oranını almaktadır. Bu oran da yine Sınıf Öğretmenlerinin emeğinin yok sayıldığını göstermektedir.

      Bir an evvel düzeltilmesi gereken mağduriyetten diğeri de  yıllardır süre gelen bir ek ders adaletsizliğidir. İlkokulda sınıf öğretmeni maaş karşılığı 18 saat derse girmekte, branş öğretmeni maaş karşılığı 15 saat derse girmektedir fakat sınıf öğretmeni 3 saat fazla çalışmasına rağmen aynı ücretle değerlendirilmektedir.Bu durumla alakalı yönetmeliğinde düzeltilmesi gerekmektedir.Eşit iş eşit ücret ilkesinden yola çıkarak bu mağduriyetin giderilmesini bekliyoruz.

ANKETE OY KULLANMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Engin 2 yıl önce

Aynen katılmakla birlikte branş öğretmenlerine de aynen sınıf öğretmenleri gibi 15 saat ek dersin GARANTİ edilmesini bekliyoruz,çünkü bir çok branş öğretmeni doğru dürüst ek ders alamayıp bir sınıf öğretmenini göre ciddi bir mali kayba uğramaktadır.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim