Öğretmen Diyarı

Sınıf Öğretmenlerine Alan Sınavı Şoku

Sınıf Öğretmenlerine Alan Sınavı Şoku.  . geçtigimiz yıl Ösym tarafından  İlk kez uygulanan 2013 Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi 15 branşa uygulanmıştı. B-Bu yılda 15 branş şeklinde devam etmesi bekleniyordu .Ösym tarafından bugün yapılan duyuruda 2014 Alan sınavına Sınıf öğretmenleri ve Rehberlik öğretmenliği bölümü dahil edildiği açıklandı.

2014'te alan sınavı uygulanacak bölümler T ürkçe ,  İlköğretim   Matematik , Fen   Bilimleri / Fen   ve Teknoloji  Sosyal  Bilgiler , Türk Dili  ve  Edebiyatı Tarih Coğrafya,  Matematik  ( Lise ), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din  Kültürü   ve  Ahlak  Bilgisi ,  Yabancı Dil  Almanca, İngilizce),  Rehber   Öğretmen   ve   Sınıf   Öğretmenliği  

Sınıf öğretmenleri 4+4+4 'ten dolayı g öğretmen atamalarından sınıf öğretmenleri ayrılan kontejanlarda büyük düşüşler yaşanmıştı.

2014 Kpss sınavına girecek Sınıf öğretmenleri bu haber ile  program dahilinde olmayan bir durumun  Kpss dışında ayrı bir sınava hazırlıksız yakalanacakları  be kaynak sorunları yaşayacakları  için tepkilerini dile getiriyorlar . 

Sınıf öğretmenlerine alan sınavından ne tür sorular çıkacağı ösym tarafından bir örnek sorular bir an önce açıklanması gereklidir.


Sınıf Öğretmenlerine Alan sınavı uygulaması'nı doğru buluyor musunuz? Anketinize katılmak için tıklayınız


http://wwww.mebpersonel.com Özel Haber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol