Öğretmen Diyarı

Sınıf Öğretmenlerinden Son Çıkarma..

Sınıf öğretmenleri bugün de boş durmadı. Gerek sosyal medyada gerek sahada aktif olarak çalışan sınıf öğretmenleri bugün de bürokrasinin kapılarını tek tek çaldılar.

Herşey iyiye giderken Alan değişikliğinin kısmi iptali ile üzülen sınıf öğretmenleri gün boyu bunun kendilerine olan etkilerini ve ilk atama da alacakları kontenjanı araştırdılar. Branş dağılımı komisyonunda görev alan bürokratlara ulaşmaya çalıştılar.

İlk olarak müsteşar Yusuf Tekin ile tura başlayan ekip müsteşarın yoğun programı sebebiyle özel kalem müdürü Bülent Beyle görüştüler. Bülent Beyle gayet samimi bir ortamda gerçekleşen görüşme de Sınıf öğretmenlerinin atama probleminin müsteşarın da gündeminde olduğu, müsteşarın elinden gelen herşeyi yapmaya çalıştığı, alan değişikliklerinin ilk atamaya etkisinin olmayacağı bilgilerine ulaşıldı.

Daha sonra Müsteşar Yusuf Tekin için hazırlanan, 8 bin atama talebini içeren çiçek makama bırakıldı. Heyet çıkışta geçen yıl Mehmet Ali Birand'ın programında “8500 sınıf öğretmeni alacağız” diyen Hamza Aydoğdu ile karşılaştılar. Aydoğdu’ya sorulacak soru belliydi halen sözünüzün arkasında mısınız? Hamza Aydoğdu soruyu şu şekilde cevapladı: “Her şey iyi olacak çok sayıda sınıf öğretmeni alacağız”

Sırada Milli Eğitim Bakanlığı’nın sevecen yüzü Öğretmen yetiştirme Genel Müdürü Ömer Balıbey vardı.

Müsteşarın kapısına çiçekle giden sınıf öğretmenleri Balıbeyi de unutmamıştı

8 bin atama talepli bir çiçekte Ömer Bey için yaptırıldı. Ömer Bey her zaman ki güler yüzüyle arkadaşlarımızı karşıladı.

Ve geri dönüş işinin muhatabı olarak konuyu anlatmaya başladı.

“4 bin kadar Tekno Tasarım öğretmenin alan değişikliğin iptal olduğunu bunların bin-iki bin kadarının sınıf öğretmeni olduğunu geriye kalanların ise ortaokul ve lise branşları olduğu bilgisini paylaştı. Bunun ilk atama da Sınıf öğretmenlerine etkisini de % 1 olarak yorumladı.

Gazetekamu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim