Öğretmen Diyarı

Sınıf Öğretmeni Adaylarının Örnek Davranışı

Karadeniz Teknik Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Kulübü takdir edilen çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Kulüp son olarak Fatih Eğitim Fakültesi genelinde yaptığı bir çalışmayla Şırnak'ta bulunan okullara kitap yardımında bulundu. Bu yardım çalışması için seferber olan kulüp üyeleri Eğitim Fakültesinde tek tek herkesi dolaşarak kimisinden kitap alarak kimisinden ise para alarak projeyi tamamladı. 

 

 

 

Öğretmen adaylarından ve öğretim görevlilerinden alınan paralar kitaba dönüştürüldü. Toplanan diğer kitaplar ile birlikte koliler oluşturularak Şırnak'ta bulunan kimisinin kütüphanesinin bulunmadığı kimisinin ise bırakın kütüphaneyi kitabının bulunmadığı okullara gönderildi. Sınıf öğretmeni adayları bu örnek davranışlarıyla orada bulunan çocukların yüzlerini güldürdüler. Kitaplarına kavuşan çocukların mutluluğu ise resimlerden okunuyor.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Kulübü öğrencileri Şırnak'ta bulunan Kaymakam Teoman Ünisan Ortaokulu ve öğrencilerinin yüzlerini güldürdü. Zor şartlar altında eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren bu öğrencilere belki de hayatlarının ilk hediyesini sundular. Eğitim Fakültesi genelinde toplanan kitaplar Şırnak Kaymakam Teoman Ünisan Ortaokuluna ulaştırıldı. 

KTÜ öğrencilerinin bu davranışının diğer insanlara da bir örnek olmasını diliyoruz. Her fakültede her bölümde böyle bir çalışma yürütülse kitabı olmayan okullar kalmayacaktır.

 

Abdullah KARADAŞ

Mebpersonel.com/Özel Haber.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim