Öğretmen Diyarı

Sınıf belirleme gerginliğini böyle çözdüler

İZMİR'in Ödemiş İlçesi'ndeki Anafartalar İlkokulu'na, bu yıl kayıt yaptıran 240 öğrencinin sınıflarının kura çekilmeden belirlenmesine tepki gösteren veliler, okul bahçesinde eylem yaptı.

Okul müdürü ve temsilen 2 veli ile görüşen İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat İçel'in sınıfların noter huzurunda yapılacak kura ile belirleneceğini açıklamasının ardından sorun çözülürken, kalabalık dağıldı.

2017-2018 Eğitim- Öğretim Yılı'nda, Ödemiş Anafartalar İlkokulu'nda birinci sınıfa kayıt için 240 öğrenci başvurdu. Kayıt yaptıran velilerden çok büyük bir bölümü çocuklarının öğretmenlerden Kemal Dayan ve Dilaver Önder'in sınıflarına verilmesini istedi. Ancak, yoğun talep nedeniyle tüm öğrencilerin bu iki öğretmenin sınıfına verilmesi mümkün olmadı. 100'ün üzerinde veli, dün öğlen saatlerinden itibaren okulda toplanıp, eylem yaptı. Zaman zaman veliler ile okul yönetimi arasında tartışmalar yaşandı. Gerginliğin artması üzerine durum Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu'na bildirildi. Bunun üzerine Kaymakam Ateşoğlu, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat İçel ile görüşüp, sorunun çözülmesi için talimat verdi. Bunun üzerine okula gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat İçel, okul müdürü Orhan Pınartaşı ve temsilen 2 veli ile 2 saat süren bir toplantı yaptı. Toplantının ardından velilere, bir açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü İçel, şu ana kadar her iki öğretmenin sınıfı için yazılan öğrenci listelerinin iptal edildiğini belirtip, 27 Temmuz'da noter huzurunda çekilecek kura ile öğrencilerin sınıflarının belirleneceğini söyledi. Bunun üzerine ikna olan veliler saatler 23.00'ü gösterirken okul bahçesinden olaysız şekilde ayrıldı. Okuldaki sınıfların 30-35 kişilik olduğu öğrenildi.

DHA

Anahtar Kelimeler:
Sınıfİzmirödemiş

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim