Öğretmen Diyarı

Sinemada en düşük bilet fiyatları öğretmenlere
Bundan sonra sinemalarda en düşük bilet fiyatı öğretmenlere uygulanacak. İşte o haberin detayları ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın “aday öğretmenler”e getirdiği en az 10 film izleme yükümlülüğü için daha önce açıklanan liste...

Müjdeli haber

Müjdeli haber
Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği (SİSAY) tarafından düzenlenen “6. Bodrum Film Haftası”ndan öğretmenlere müjdeli haber çıktı.
Salonların yüzde 70'i

Salonların yüzde 70'i
Ali Eyüpoğlu bugünkü köşesinde; Türkiye genelindeki sinema salonlarının yüzde 70’ini elinde bulunduran SİSAY üyeleriyle Milli Eğitim Bakanlığı arasında bu amaçla bir protokol imzalandığını yazdı.
Protokol imzalandı

Protokol imzalandı
SİSAY adına Başkan Cenk Sezgin, Milli Eğitim Bakanlığı adına  Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Semih Aktekin’in imzaladığı protokole göre, sinemalarda en düşük bilet fiyatı öğretmenlere uygulanacak.
MEB çalışanları da yararlanacak

MEB çalışanları da yararlanacak
Bu haktan devlet ve özel sektörde çalışan bütün öğretmenlerin yanı sıra emekli öğretmenler ve MEB çalışanları da yararlanacak. SİSAY mensuplarının sahip olduğu sinemalarda filmleri öğrencileriyle birlikte izleyen öğretmenlerden ise hiçbir ücret alınmayacak.
Kimlik kartı yeterli

Kimlik kartı yeterli
Yunanistan’ın Kos Adası'ndaki tarihi sinemada imzalanan protokol uyarınca öğretmenler, emekli öğretmenler ve MEB personelinin bakanlığın verdiği kimlik kartını ibraz etmeleri yeterli.
10 film hükümlülüğü

10 film hükümlülüğü
Milli Eğitim Bakanlığı daha önce “aday öğretmenler”e belirlenen listeden en az 10 film izleme, en az 10 kitap okuma yükümlülüğü getirmişti.
Kaynak: www.ntv.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim