Öğretmen Diyarı

Sınav yapılan Tüm Okul Müdürlüklerinin Yapması gereken İş ve işlemler


Sınav yapılan Tüm Okul Müdürlüklerinin Yapması gereken İş ve işlemler:

MEBBİS Sınav İşlemleri Modülünde Yapılması Gerekenler:

1- Sınav sabahı Okul idaresi tarafından MEBBİS Sınav İşlemleri Modülünden Diğer Sınav İşlemleri-Sınav Binası Görevli Bilgi Girişi Rapor al ekranından Bina Yoklama Listesi ve Kura Raporunu almak.

2- Sınav Binası Görevli Bilgi girişi ekranından sınava gelen ve gelmeyen salon görevlisi ve Bina komisyonu bilgilerini sınav bitiminden önce Görevi ve Salon numaralarını yazarak kaydetmek. (Her iki gün için ayrı ayrı işlenmesi gerekmektedir.)

3- DİMEMOS´ta bulunan 6 Adet Form gününde doldurulacaktır.

4- İl Temsilcilerinin sınav bitiminden sonra kurum müdürleriyle beraber MEBBİS - Sınav İşlemleri Modülü - Diğer Sınav İşlemleri - İl Temsilci Raporunu doldurup kaydetmeleri gerekmektedir.

5- 27/11/2015 Tarihinden sonra Notlar duyurular ekranından Ek Ders Puantajı Raporunu almak. Bu rapor öğretmeni sınavda görevli olan tüm kurumlar tarafından alınacaktır.

E-OKUL Sınavlar modülünde yapılması gerekenler:

1- E-okul Sınav işlemleri Ortak Sınav Giriş Bilgileri modülünde Kurum Sınav Giriş Durumu ekranındaki bilgileri doldurmak.

2- Varsa Sınava girmeyen ve Yedek salonda sınava giren öğrenci bilgilerini sınav bitiminden hemen sonra işlemek.

MSS (Ücret Tahakkuk Ekranında Yapılması Gerekenler):

(http://mss.meb.gov.tr adresine MEBBİS Şifrenizle giriniz.)

1- MSS Ücret Tahakkuk ekranına sadece okulda görevli hizmetliler ve güvenlik görevlileri işlenecektir. Kurumunuzda görevli güvenlik görevlililerinin TC., Ad, Soyad ve IBAN numaralarını almayı unutmayınız.

NOT:

   Dimemos´ta 6 adet form bulunmaktadır

   1 Nolu Tablo - 25 Kasım 2015 Tarihinde Yapılan TEOG Sınavında Görevine MAZERETSİZ Gelmeyen Yönetici ve Öğretmenlerin KİŞİSEL Bilgisi

   2 Nolu Tablo - 26 Kasım 2015 Tarihinde Yapılan TEOG Sınavında Görevine MAZERETSİZ Gelmeyen Yönetici ve Öğretmenlerin KİŞİSEL Bilgisi

   3 Nolu Tablo - 25 Kasım 2015 Tarihinde Yapılan TEOG Sınavında Görevine Gelmeyen Yönetici veya Öğretmenlerin SAYISAL Bilgisi

   4 Nolu Tablo - 26 Kasım 2015 Tarihinde Yapılan TEOG Sınavında Görevine Gelmeyen Yönetici veya Öğretmenlerin SAYISAL Bilgisi

   5 Nolu Tablo - 25 Kasım 2015 Tarihinde Yapılan TEOG Sınavına Giren/Girmeyen Öğrencilerin SAYISAL Bilgisi

   6 Nolu Tablo - 26 Kasım 2015 Tarihinde Yapılan TEOG Sınavına Giren/Girmeyen Öğrencilerin SAYISAL Bilgisi girilecektir

 

Kaynak: turkkamu.net

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim