Öğretmen Diyarı

Servisçilerden Okulların Gayrıresmi Komisyon Almasına Tepki

Diyarbakır Servisçiler Odası Başkanı Mahmut Kaya, UKOME'nin ücretsiz taşıma konusunda aldığı kararı ile ilgili Diyarbakır Valiliği'ne başvurdu  ve bu kararın okullara resmi yazı ile bildirilmesi istedi.

Yazı Okullara Ulaştırıldı

Oda Başkanı Mahmut Kaya imzası ile valiliği gönderilen yazıda, bugüne kadar devlet ve özel okulların yönetimi ve okul aile birliklerine ödenen gayrıresmi komisyonu artık vermeyecekleri belirtildi. Oda Başkanı Mahmut Kaya imzası ile Diyarbakır Valiliği'ne gönderilen yazı, valilik tarafından İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığı ile bütün okullara ulaştırıldı.

Alınan Komisyon Çok Fazla

Ödenen komisyonun çok fazla olduğunu ve esnafı mağdur ettiğini belirten yazıda, "Özel ve devlet okullarının almış olduğu komisyonu ortadan kaldırmak için okul yönetimlerine yazılı bir emrin verilmesini istiyoruz. Bu konuda Diyarbakır Servisçiler odası yönetimi olarak amacımız, geleceğimiz olan çocuklarımıza iyi ve kaliteli bir hizmet sunmaktır. Esnafımızın kılık kıyafet, disiplin ve her türlü kusurundan odamız muhatap alınacaktır." İfadeleri yer aldı.

Oda Başkanı Mahmut Kaya imzası ile Diyarbakır Valiliği'ne gönderilen yazı, valilik tarafından İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığı ile bütün okullara ulaştırıldı.

 

Kaynak: sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol