Öğretmen Diyarı

Seminer çalışması resmi yazısı, dikkat çeken hususlar

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerinin her yıl okullarda karnelerin verilmesinin ardından Haziran ayı sonuna kadar yaptıkları ve zorunlu olan seminer çalışmalarını düzenleyen yazı okullara ulaştı.

Buna göre öğretmenler istedikleri illerde seminer çalışmalarını yapabilecekler. Yazıda dikkat çeken ve öğretmenlerin işini kolaylaştıran unsur ise öğretmenlerin okullarına matbu bir formu doldurarak imzalamalarının yeterli olması oldu. Okulların resmi yazı ile imzalattığı yazının ilişiğinde bulunan form doldurularak seminer yapmak istediğinin İli seçebileceksiniz.

Okul kısmını hallettikten sonra hangi ilde çalışmak istiyorsanız o İlin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne dilekçe ile müracaatta bulunarak seminer yapmak istediğiniz okulu seçiyorsunuz.

Yalnız dikkat edilmesi gereken nokta emsal okul olması. Seçtiğiniz okul sizin okulunuzla emsal olmalı. Mesela İlkokulda görev yapan öğretmenler İlkokulu, Meslek Lisesinde görev yapan Meslek Lisesini seçebilecek.

Kısacası Görev yaptığınız okulun idaresine form doldurarak seminer yapmak istediğiniz il ve okulu yazacaksınız. Seminer yaptıktan sonra o ilçeden yazı alarak kendi okulunuza 1 Eylül tarihine kadar getireceksiniz.

İsteyenler kendi ilçesi içerisinde de okul değişikliği yapabilecekler.

 

 

ogretmenlersitesi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol