Öğretmen Diyarı

Sedat DEGER 3M Akademi ile Mevzuat Üzerine Ücretsiz Uzaktan Eğitim Verecek

3M Akademi ve Sedat DEGER Sosyal sorumluluk projesi kapsamında mevzuat,özlük ve mali haklar üzerine öğretmenlere uzaktan eğitim metodu şeklinde ücretsiz online dersler verecek.İlk ders Aralık ayında başlayacak olan ilk seminerin konusu ise “ Öğretmenin Zorunlu Hizmet Yükümlülüğü” olacak.


3M AKADEMİ’nin “ÖĞRETMENLERE GÜZEL HABER” şeklinde kamuoyuna duyurduğu açıklamada eğitim camiasının yakından tanıdığı ve köşe yazıları ile öğretmenlerin sorunlarına parmak basan Uzman Sedat Değer ile birlikte  ücretsiz eğitim dizisine başlayacaklarını ve Eğitimlerin online sistem üzerinden soru cevap imkanı da sağlayacağını ifade etti.

3M Akademinin kamuoyu ile paylaştığı açıklama ;

Link: http://3makademi.com/ogretmenlerin-zorunlu-hizmet-yukumlulugu
ÖĞRETMENLERE GÜZEL HABER
3M AKADEMİ Sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor. Aralık ayında başlatacak olacağı “ Öğretmenin Zorunlu Hizmet Yükümlülüğü “ başlığı ile ücretsiz olarak öğretmenlere, eğitim camiasının yakından tanıdığı ve köşe yazıları ile öğretmenlerin sorunlarına parmak basan Uzman Sedat Değer ile birlikte  ücretsiz eğitim dizisine başlayacaktır. Eğitimler online sistem üzerinden soru cevap imkanı da sağlayacaktır. 
Eğitim konuları için 3M Akademi ve Sedat Değer, gelen talepler doğrultusunda ekleme yapılabileceğini, bu projenin amacının öğretmenlerin resmi prosedürde yaşadıkları mağduriyetlerin giderilmesi, doğru bir şekilde işlemlerini yapabilmesi olduğunu belirttiler. 
Aralık ayında başlayacak olan “ Öğretmenin Zorunlu Hizmet Yükümlülüğü “ seminerinde bahsedilecek konular şöyle ,
Kayıt Linki : http://3makademi.com/ogretmenlerin-zorunlu-hizmet-yukumlulugu
 
ZORUNLU HİZMET
1.    Zorunlu hizmet nedir ?
2.    Zorunlu hizmet sadece doğuda mı yapılır?
3.    Okulların zorunlu hizmet alanları nasıl belirlenir?
4.    Okulların zorunlu çalışma yükümlülüğü süreleri 
5.    Zorunlu çalışma süresinden sayılacak süreler
6.    Zorunlu çalışma süresinden sayılmayacak süreler
7.    Öğretmenin Çalıştığı Okul Zorunlu Hizmet Kapsamına Alınırsa veya Çıkarılırsa Zorunlu Hizmeti Nasıl Değerlendirilir?
8.     Zorunlu Hizmetini Farklı Bölgelerde Yapan Öğretmenin Zorunlu Hizmeti Nasıl Hesaplanır
9.    Zorunlu hizmet yükümlüsü öğretmenin zorunlu hizmet sayılmayan okulda görev yapması ve atanması
10.    Mazeret durumundan yer değiştiren öğretmen zorunlu hizmetten muaf mı olur yoksa ertelenir mi ?
11.    Zorunlu çalışma yükümlülüğünden muaf olanlar
12.    Zorunlu hizmet yükümlülüğünü tamamlamış sayılanlar
13.    Zorunlu hizmet yükümlülüğü ertelenenler
Bu hizmetten öğretmenler nasıl yararlanabilecek ? 
Eğitimden yararlanabilmek için (Tıklayınız ) Linkinden öncelikle kaydınızı oluşturmanız gerekmektedir. Daha sonra sms ve mail olarak size gelecek kullanıcı adı ve şifre ile ; eğitim günü ve saatinde sistemden giriş yaparak dersleri izleyebileceksiniz. 
Eğitim kontenjanı 100 kişi olup , talep doğrultusunda aynı konunun tekrarı yine yapılacaktır. Canlı dersi kaçıranlar daha sonra ki zaman diliminde video kaydı olarak dersleri yine izleyebileceklerdir.
Başvuru İçin Tıklayınız

SEDAT DEGER KİMDİR ?
Eğitim’in güncel konuları hakkında birçok yazısı bulunan Sedat DEGER aynı zamanda tüm eğitim çalışanlarının özlük hakları, mali hakları, öğretmen yer değiştirme ve atamaları hakkında görüş yazıları kaleme almaktadır.
Eğitim’in güncel konuları hakkında sayısız makaleleri ve yazıları bulunan Sedat DEGER özellikle mevzuata dayalı fikir ve tespit yazılarını kamuoyu ile paylaşmaktadır.Öğretmenlerin ve tüm eğitim çalışanlarının; özlük hakları ve mali hakları ile ilgili yazıları ile bilinen DEGER ayrıca  öğretmen yer değiştirme ile Öğretmen atamaları konusunda yazdığı yazılarla da eğitim camiasına katkı sağlıyor.

Sedat DEĞER Kimdir?   
   Mardin’in Kızıltepe İlçesinde doğan Sedat  DEĞER ilk,orta ve lise öğrenimini Aydın’ın Kuşadası ilçesinde bitirdi.Lisans eğitimini Denizli Pamukkale Üniversitesinin Fen ve Teknoloji Öğretmenliği  bölümünde aldı.Mezun Olduktan Sonra sırası ile Hakkari ve Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde görev yaptı.DEĞER ,2012 Yılından beri Muğla’nın Milas ilçesinde öğretmenliğine devam ediyor.Değer’in yazıları birçok eğitim ve memur sitelerince de paylaşılmaktadır. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim