Öğretmen Diyarı

SBS tercih süresi öğretmenler için uzatıldı

15 Temmuzda gündeme getirdiğimiz, SBS başvurularının öğretmenlerin iller arası yer değiştirmelerinden sonraya uzatılması yönündeki öneri kabul edildi.

15 Temmuz tarihli haberimizde, Öğretmenlerden gelen bir talebi Bakanlık yetkililerinin dikkatine sunumuştuk. Talepte, Bakanlığın, Ortaöğretim başvurularını Öğretmenlerin İller arası yer değiştirmelerinden sonraya uzatması istenilmekteydi.

Bu talep kabul gördü.

İşte Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin'in, twitter üzerinden, 19 Temmuz itibariyler yaptığı açıklama:

Değerli arkadaşlar bilindiği üzere 2013 yılı yer değiştirme takviminde iller arası yer değiştirme başvurusu sonuçlarının ilanı için 21 Temmuz tarihi belirlenmişti. Bu durumda iller arası yer değiştirme talebinde bulunan ve çocuğu SBS tercihi yapacak öğretmenlerimizin bir mağduriyeti gündeme gelmiş ve konu ile ilgili olarak Sayın Bakanımıza yoğun talepler ulaşmıştır. Sınav ve yer değiştirme takviminde başkaca hiçbir mağduriyete yer vermeyecek bir biçimde SBS ile ilgili son başvuru tarihi 29 Temmuz 2013 tarihine uzatılmıştır. Bu durumda 26 Temmuz 2013 tarihinde iller arası yer değiştirme sonuçları açıklanan öğretmen arkadaşlarımız ve diğer bütün velilerimiz çocuklarının tercihlerini rahatlıkla yapabileceklerdir. Sonuçların bütün öğretmen arkadaşlarımız ve bütün veliler için hayırlı olmasını dilerim


MEB'in resmi açıklaması;

Ortaöğretime Yerleştirme Sistemiçerçevesinde gerçekleştirilen Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçları 12 Temmuz2013 tarihinde yayınlanmıştır.

Açıklanan Ortaöğretime YerleştirmePuanına (OYP) göre, tercih başvuruları ise 15 Temmuz 2013 Pazartesi günübaşlamıştır.

21 Temmuz 2013 tarihinde sona ereceğiduyurulan tercih başvuru işlemlerinin, öğrenci ve velilerimizden gelen yoğuntalepler doğrultusunda 29 Temmuz 2013Pazartesi günü saat 17.00'a kadar uzatılması Bakanlığımızca uygun görülmüştür.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Basın ve Halkla
İlişkiler Müşavirliği


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim