Öğretmen Diyarı

SAYIN YUSUF TEKİN ; SAHTE DİPLOMALI ÖĞRETMENLER TAMAM ,SIRA ÇİFTE DİPLOMALI ÖĞRETMENLERDE Mİ ?
 2012 yılında 4+4+4 sistemine geçildiği sırada “1 tane bile norm fazlası sınıf öğretmeni olmayacak” denmiş fakat yaklaşık 45 000 sınıf öğretmeni norm fazlası olmuştu.Bu fazlalığı eritebilmek adına 15-20 yıl önce 1 dönem alınan yan alan dersleri bahane gösterilerek on binlerce öğretmen 1 gecede branş öğretmeni yapıldı.

Yapılan bu YAN ALAN değişikliği ile okullarımızda 20 yıldır sınıf öğretmeni olarak çalışan öğretmenlerimizin bir kısmı kendini LİSE MATEMATİK, İNGİLİZCE ve hemen hemen her branştan öğretmen olarak bula verdi.

Şu an okullarımızda İngilizce bilmeyen İngilizce öğretmenleri , Matematiği sadece dört işlem olarak yıllarca anlatmaya çalışırken kendini permütasyon olasık vs gibi konuları anlatmaya çalışırken bulan matematikten bi haber öğretmenler, beden eğitimini topu ver oyna olarak algılayan beden eğitimi öğretmenler bulunmaktadır.

Sayın YUSUF TEKİN sahte diplomalı öğretmenlerin peşine düşerek çok doğru bir uygulamaya adım atıp taktirleri toplamıştır.

Şimdi de kendini geliştirmek ve daha mutlu olup daha verimli olabilmek adına ikinci kez farklı bir bölüm okuyup diplomasını alan çift diplomalı öğretmenlere geldi.Sayın YUSUF TEKİN ‘ den DİPLOMAYA DAYALI ALAN DEĞİŞİKLİĞİ bekliyoruz.

Her kesimi sırayla sevindiren sayın müsteşarımızın artık fazladan 4 yıl daha okuyup onca emek harcayarak elde edilen ikinci üniversite diploma sahibi kadrolu öğretmenleri de dikkate alması gerekir.

Son olarak olası bir alan değişikliğinde 1 norm dolarken 1 norm da boşalacak , özellikle 4 yılını daha verip 2. Unıversite bitirenlere bu hakkın verilmesi atanamayan öğretmen arkadaşlarımızı da rahatsız etmez.

 
Kaynak: YÖNETMELİĞE BAĞLI ( RUTİN ) DİPLOMAYA DAYALI ALAN DEĞİŞİKLİĞİ BEKLEYEN ÖĞRETMENLER.....

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
yalcin sahin 2 yıl önce

Eğitimin kalitesi için alan değişikliği yapılmasını istiyoruz.
Alan değişikliği pedagojik bir gerekliliktir

Avatar
Çelebi 2 yıl önce

Diplomaya dayalı ALAN Değişikliği bekliyoruz

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim