Öğretmen Diyarı

SAÜ\'de 1500 öğrenciden formasyon protestosu

SAKARYA Üniversitesi'nde yaklaşık 1500 öğrenci formasyon haklarının kaldırılmasına yönelik başlatılan çalışmayı protesto etti. Rektörlük binasına da giren öğrenciler, Rektör Yardımcısı Musa Eken ile görüştü.

 

SAKARYA Üniversitesi Esentepe Kampusu'nda bugün öğleden sonra kafeteryada toplanan öğrenciler, YÖK'ün formasyonla ilgili olarak bazı değişiklikler öngören çalışmasını protesto etti. Ellerinde 'Varsa şekliniz KPSS'de yarışa bekleriz', 'Ne çektin be FEF' yazılı pankartlar taşıyan öğrenciler SAKARYA Üniversitesi Rektörlüğü'ne yürüyüşe geçti. Çevik Kuvvet ekipleri ve özel güvenlik görevlileri Rektörlük binası önünde geniş güvenlik önlemleri aldı.

 

Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas ile görüşmek isteyen öğrencilere rektörün yurtdışında olduğu söylendi. Ancak üniversiteliler rektörlük önüne gelerek Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Musa Eken ile görüşmeden ayrılmayacaklarını söyledi. Ancak bu istek kabul edilmeyince yaklaşık 250-300 öğrenci tüm uyarılara rağmen rektörlüğe girerek Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Eken ile odasına çıkıp görüştü.

 

\"Doğan

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol