Öğretmen Diyarı

Sarıkaya'da ilkokul 1’lerin tamamına kırtasiye yardımı

YOZGAT’in Sarıkaya İlçe Belediyesi ilçedeki ilkokul 1’inci sınıf öğrencilerinin tamamına kırtasiye yardımı yaptı.
Sarıkaya Belediyesi tarafından " Okula Merhaba Projesi " kapsamında ilkokul 1. sınıfa başlayan öğrencilere kırtasiye yardımlarının dağıtımı Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel' inde katılımı ile gerçekleştirildi.

Yapılan bu yardımı daha önce de çeşitli şekilde velilere ve öğretmenlere duyurduklarını aktaran Açıkel, öğrencileri sevindirmenin büyük bir mutluluk olduğunu dile getirdi.

Yaklaşık olarak 500 öğrenciye kırtasiye yardımı yapıldığını sözlerine ekleyen Açıkel, “ Kırtasiye paketimizin içerisinde, beslenme çantası, suluk, okul çantası, abaküs, defter, boya, kalem ve buna benzer şeyler mevcut. Uygulama sadece bu yıl ilkokul birinci sınıfa başlayan çocuklarımız kapsayacak şekilde oldu. Bu projemizin amacı hem okula başlayan çocuklarımızın ailelerine katkımız olsun hem de çocukları sevindirmek ve teşvik etmek adına böyle bir karar aldık. Eğitime daha önce kütüphane aracılığı ile bir katkımız olmuştu bu yılda böyle bir projeyi hayata geçirmek için çalışmalara başladık. Aldığımız bilgilere ve nüfus kayıtlarına göre yaklaşık olarak 500 kadar çocuğun bu yıl ilkokul birinci sınıfa başladığı biliniyor. Bu öğrencilerimizin de tamamına yardımımızı ulaştırıyoruz. Bu projemizde herhangi bir ölçüt gözetmeksizin tüm çocuklarımıza ulaşmayı planlıyoruz. Okula yeni başlayan çocuklarımızı heveslendirmek adına böyle bir çalışma düşündük ve arkadaşlarımız da gerekli çalışmaları başarı ile yürüttüler” dedi.

Öğrenciler ve aileleri yapılan kırtasiye yardımından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler ve teşekkürlerini sundular.

 

Kaynak: turkkamu.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim