Öğretmen Diyarı

Sarıkaya ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ne Yapmaya Çalışıyor?

Yozgat Sarıkaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yapmış olduğu görevlendirmelerle Sarıkaya eğitimine büyük bir darbe vurmaktadır. İlçemizde yapılan içler acısı geçici görevlendirmeler şu şekildedir;

* Müdür yardımcılığı kadrosu Karayakup ilkokulunda olan Bekir Çakıcı Kadılı İlkokulunda müdürlüğe vekalet etmektedir,

* Müdür yardımcılığı kadrosu Kadılı İlkokulunda olan Mustafa Başa Fatih İlkokulunda müdürlüğe vekalet etmektedir,

* Müdürlük kadrosu Yavuz Selim İlkokulun olan Ebubekir Sarıtaş Karayakup İlkokulunda müdürlüğe vekalet etmektedir,

* Müdür yardımcılığı kadrosu Namıkkemal ilkokulunda olan Bekir Turgut Karayakup İlkokulunda müdür yardımcılığına görevlendirilmiştir,

* Müdür yardımcılığı kadrosu Sarıkaya Anadolu Lisesinde olan Mustafa Bektaş Yavuz Selim İlkokulunda müdürlüğe vekalet etmektedir, (Öğrendiğim bilgiye göre görevlendirme olurunda müdür atanıncaya karda vekalet etmesi diye alınmıştır. Yavuz Selim ilkokulunun kadrolu müdürü Ebubekir Sarıtaş’tır. Acaba okulun kaç müdür kadrosu bulunuyor çok merak ediyorum)

* Müdürlük kadrosu Karayakup Ortaokulunda olan Hacı Ali Efe Halk Eğitim Merkezi müdür yardımcılığına görevlendirilmiştir, (Kadrosu müdür olan birisi müdür yardımcılığına görevlendirilmiştir)

* Müdür yardımcılığı kadrosu Öğretmenevinde olan Nejdet Şahan Halk Eğitim Merkezi müdür yardımcılığına görevlendirilmiştir, (Öğretmenevi müdür yardımcısız çalışmaktadır)

·         Öğretmen olup ta kendi okulu dışında görevlendirilen öğretmenler de var. Müdür ya da müdür yardımcısı olarak görevlendirilen okullarda öğretmen yok mu ki başka okullardan görevlendirilmeler yapılmıştır. Bu uygulamalar akla mantığa uygun değildir. Kısacası bizden olsun çamurdan olsun mantığı işletilmektedir. Gerçi kendilerinden olanları da dışladıkları duyduklarımız arasında. Bu bilgilere tam vakıf olduğumuzda bu haberi de yapmayı kendimize borç biliriz.

Neden müdür yardımcıları ve müdürler kendi okullarında görevlerini yapmamaktadır anlamak mümkün değildir. Bir de okulların kendi müdür yardımcıları neden kendi okullarında müdürlüğe vekalet etmemektedir.

Bu halimize gülelim mi? Ağlayalım mı? Anlayamadım.  

 


Kaynak: Sarıkaya Genç Haber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim