Öğretmen Diyarı

Şanlıurfa Artık Zorunlu Hizmet Bölgesi Oldu

Şanlıurfa Zorunlu Hizmet Bölgesi Oldu .. Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürü sayın Metin İlci'nin katılmış olduğu bir televizyon programında Şanlıurfa'nın artık zorunlu hizmet bölgesinde olduğunu söyledi. Mebpersonel.Com ekibi olarak takip ettiğimiz bu gelişme neticesinde ekranlara konuk olan sayın İlci  Edessa Tv'de açıklamalarda bulundu. İilk başından beri Şanlıurfa'yı zorunlu hizmet bölgesine katmak için çalıştıklarını belirten İlci artık sistemde Şanlıurfa'nın resmen zorunlu hiztmet bölgesinden sayıldığını belirtti. 

 

Bu kapsamda zorunlu hizmet bölgesi olarak sayılacak olan Şanlıurfa'nın mebbis sisteminde de kayıtlı olacağını belirtildi. İşte açıklamalara dair satı başları ;

"Ben buradan bütün öğretmen arkadaşlarıma seslenmek istiyorum. Biz geldiğimiz günden beri Urfa'yı zorunlu hizmet bölgesine alacağız diye ısrar ettik ve bu Allah'a hamd olsun bu ısrarımız gerçekleşti, Urfa'yı zorunlu hizmet bölgesi kapsamına aldık. Bütün öğretmen arkadaşlarımıza defaatle söyleyebilir ki Urfa zorunlu hizmet bölgesi kapsamına alındı. 25 Nisan itibariyle sisteme işlenmesi gerekiyordu. Milli Eğitim Bakanlığının mebbis sistemine bu veriler girildi ve Urfa zorunlu hizmet kapsamına alındı"

 

 

Kaynak:Mebpersonel.Com/Özel Haber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol