Öğretmen Diyarı

Samsunlu öğretmenlerden alkışlanacak bir proje, helal olsun
 Samsun Canik Belediye Evleri Anaokulu tarafından, cezaevinde annelerinin yanında kalan çocukların eğitimden mahrum kalmaması için bir “Neşeli Duvarlar” isimli bir proje gerçekleştirdi.

Bir çok farklı ilçe ve okuldan destek gelen projede öğretmenler ders saatleri dışında cezaevine giderek oradaki çocuklar için gönüllü öğretmenlik yapıyor. Projeye; Samsun’unTerme, Bafra, Havza, Çarşamba, Canik, İlkadım ve Atakum ilçelerinden toplam 43 öğretmen katıldı.

Belediye Evleri Anaokulu  tarafından yapılan açıklamada"Cezaevinin olumsuz koşullarında yetişen çocuklar zaman zaman olumsuz davranışlara şahit olmaktadırlar. Çocukları bu ortamdan bir nebze de olsa uzaklaştırarak onların sağlıklı benlik gelişimine katkıda bulunmayı, özgüven sahibi kendini gerçekleştirecek bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmayı amaç edinerek hazırladığımız proje ile her yerde ve her şartta anaokulu eğitiminin verilebileceği fikrini yaymayı ve hayata geçirmeyi amaçlamaktayız. Cezaevi müdürlüğü tarafından proje için bize tahsis edilen görüş odasından okulumuz tarafından bir ana sınıfı oluşturuldu. Ardından proje Samsun’daki bütün okullara duyuruldu ve birçok öğretmen büyük bir duyarlılık örneği göstererek cezaevinde annesinin yanında kalan çocuklara eğitim vermek için gönüllü oldu" denildi.


İnsanların çoğunun cezaevinin yanından geçerken bile tedirgin olurken Öğretmenlerimiz burada birbirinden güzel etkinlikler gerçekleştirmişlerdir. Cezaevindeki çocuklar zaman zaman akrabalarının yanına verildiği için çocuk sayısı sürekli değişkenlik göstermiştir. Fakat cezaevinde bir çocuk bile olsa öğretmenlerimiz tarafından eğitime devam edilmiştir. Özellikle buradaki en büyük pay bu eğitime katılan öğretmenlerimizindir. Projeye katılarak eğitime destek oldukları için onlara teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Samsun E Tipi Kapalı Cezaevi'nde uygulanan proje 17 Haziran'da okulların tatile girmesiyle son bulacak.

ÖĞRETMEN DİYARI ÖZEL HABERİDİR

Aktif link belirtmeden ve izinsiz haberi kullanan siteler hakkında gerekli yasal işlem takibi yapılacaktır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim