Öğretmen Diyarı

SAMSUNDA EĞİTİM ÖĞRETİMDE FARK YARATAN OKUL MÜDÜRÜ

Gün geçmiyor ki Samsun'dan eğitim öğretim adına yeni fikirlerin, yeni çalışmaların haberi gelmesin. Daha önce okul tuvaletleri ile ilgili farklı bir konseptle gündeme gelen Çarşamba Ağcagüney İlkokulu (http://www.mebpersonel.com/meb-personeli/vefakar-egitimcilerimiz-h143243.html), şimdi de çok farklı çalışmalarla dikkat çekiyor.

 

 

  Samsun Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çarşamba Kaymakamlığının eğitim öğretime verdikleri önem ve destek yine bir çalışma ile dikkat çekiyor.

 

   2 yıl önce okul müdürlüğüne atanan Çarşamba Ağcagüney İlkokulu Müdürü Erdeniz DALGA, Samsun Milli Eğitim Müdürlüğünün, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Çarşamba Kaymakamlığının ve Hayırseverlerin desteği ile köy okulunda imkansız denen projeleri gerçekleştirdi.

 

 

 Okulda yapılan çalışmalar.

1- Samsun İl Özel İdaresi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün desteği ile,20 yıllık 3 katlı okul wc’ lerinin tamamı değiştirildi.

                         ESKİ WC                                                       YENİ WC


2-     


2- Hayırseverlerin desteği ile modern ve teknolojik imkanları olan 2 anasıfı oluşturuldu.
3-  


  3-   
Hayırseverlerin desteği ile Bilgisayar Sınıfı tamamıyla yenilendi.

        ESKİ BİLGİSAYAR SINIFI                                     YENİ BİLGİSAYAR SINIFI


4-  


   4-  
Zemin kattaki yan yana iki sınıf arasındaki bölme duvar kaldırılarak, 100m2 lik konferans salonu düzenlendi. İki sınıfın konferans salonuna dönüşmesinin ardından, İhtiyaç duyulan yeni sınıflar için müdür odasını sınıf yaptı.5-  

   5-  
Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Hayırseverlerin desteği okul bahçesinde Tenis kortu ve okul bahçesinde eski ek binanın tadilatı ile Boks, Masa Tenisi, Bilek Güreşi, Satranç, Dart gibi bireysel spor yapılabilecek bir kapalı spor salonu haline getirildi

          ESKİ SPOR SALONU                                          YENİ SPOR SALONU
                                       TENİS KORTU6-   
  6-  Ayrıca, o
kul bahçesindeki bireysel spor yapılabilecek ek binada , hiçbir resmi talep olmadan inanç değerlere uygun bir mescid hizmete sunuldu 
7-      
  7  -Öğretmenler odası tamamen yenilendi.
8-  
  8- 
Okul kütüphanesini hayırseverler sayesinde ve öğretmen ve öğrenciler işbirliği ile daha güzel sıcak bir eğitim öğretim ortamı oluşturuldu.

                      ESKİ KÜTÜPHANE                                    YENİ KÜTÜPHANE


9-

      19. Milli Eğitim Şurası ile gündeme gelen Güvenli Okul gündem maddesi kapsamında okul içi ve çevresi kamera sistemi ile donatıldı.


memurburda.com özel haber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim