Öğretmen Diyarı

Salih ÇELİK\'ten Yöneticilere Ders Niteliğinde Konuşma

 KAMUDANHABER - Müsteşar Yardımcısı Salih Çelik Eğitimcilere Seslendi. Ankara , Burdur, Isparta ve Afyon illerinin il ve ilçe yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilen " Kurumsal Eğitimi Geliştirme" semineri Antalya ilinde yapıldı . 

 

Seminerin açılış konuşmasını Ankara İl Müdür Yardımcısı Hüseyin Yurtoğlu yaptı. Kurumsal Eğitim seminerinde Ankara Üniversitesi hocaları ders verdi . 

 

Seminerde eğitim yöneticilerine seslenen Müsteşar Yardımcısı Salih Çelik ; Bakan Bey ve Müsteşar Beyin sizlere selamını getirdim diye selamlama konuşmasından sonra ... Eğitim sistemimizle ilgili can alıcı istatistiklere yer verdi. Ak parti iktidarından önce okul öncesi eğitimde okullaşma oranı % 10,6 iken bugün %47 lere yükselmiştir. İlköğretimde okullaşma oranı yüzde 90 iken bugün 99,48 yükselmiştir. Ortaöğretimde % 50,4 iken % 86 lara yükselmiştir. Yüksek öğretimde ise okullaşma oranı yüzde 15 lerden % 37 lere çıkrtılmıştır dedi.

Salih Çelik ; Bugün ülkemizde en fazla eleştirilen alanın eğitim olduğunu, bu konuda eleştirileri dikkatle takip ettiklerini ancak eleştiri konusunda yapıcı eleştirilerden ders çıkartıldığını ancak bir kısım tarafların ve medyanın ise eğitimi eleştirmek için eleştirdiğini dile getirdi. 2002 yılından önce Dünya da kalkınmada 75. Sırada olan ülkemiz bugün kalkınma oranında 40. Sıradadır. Bu kalkınmaya en büyük katkıyı eğitim ve eğitimcilerimiz vermiştir dedi. 

 

Ülkemizde toplamda 508 bin derslik bulunduğu ve bunun 200 bin dersliğinin son 10 yılda yapıldığı, son 10 yılda okullara 1 milyon bilgisayarla , eğitimin Bt okullara girdiğini, şimdi ise Fatih projesi ile teknolojinin sınıflara götürüldüğünü açıkladı. 

 

Eğitim Yöneticilerine seslenen Salih Çelik : Yönetici pozisyonunda görev yapan arkdaşlarımızın iletişime açık, hükmetme felsefesi yerine hizmet etmeyi amaç edinmiş , tüm eğitimcilere yüzünü dönmüş ve eğitimin paydaşlarıyla işbirliği yapan eğitim yönetimi felsefesini yerleştirmek zorundayız dedi . 

 

Eğitim Yöneticilere seslenen Salih Çelik ; Yöneticilerin , Vesvese, Desise, İtham, İftira ve inkar olmaması gerektiği bunun yerine sevgi , saygı , sabır ve sebat olması gerektiğini dile getirdi. Ülkemizde eğitimin temel taşlarının öğretmen ve yöneticiler olduğunu dile getiren ÇELİK, eli öpülesi öğretmenlerimizin hakkının ödenemeyeceğini dile getiren ÇELİK, Eğitimin sürekli değişime uğradığı ve yap boz tahtasına döndürüldüğü konusunda eleştirilerin yersiz olduğunu, Değişen ve gelişen Dünya da eğitim sistemininde değişimden kaçamayacağını ve sürekli kendisini geliştirerek değişime uğraycağını açıkladı. 

 

Müsteşar Yardımcısı Salih Çelik, eğitim yöneticilerinin ve tüm öğretmenlerin hizmetkarı olduklarını dile getirerek konuşmalarına son verdi.

 

Kursun eğitim yöneticisi Hüseyin Yurtoğlu yapmış olduğu konuşmada , il müdülerimizi , ilçe müdürlerimizi ve il yöneticilerimize yönelik burada yapılan seminerde desteklerini esirgemeyen İnsan Kaynakları Genel Müdürüne ve özellikle hizmet içi eğitimden sorumlu daire başkanı Cevdet Vural Beye teşekkür ederek programın sertifika törenine geçildi. 

Sertifika töreniyle program son buldu.

kaynak: "kamudanhaber.com"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim