Öğretmen Diyarı

Sahte diplomalı öğretmenler var

NURAN ÇAKMAKÇI
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, sahte diplomalı 50-60 öğretmen tespit ettiklerini açıklayarak, “Alımları araştırıyoruz. Bunun çete işi olduğunu düşünüyoruz. Bu çete şubat atamasında öğretmenlere musallat olabilir. Adaylarımız lütfen buna teşebbüs etmesin” dedi.

Eğitim dünyasında sahte öğretmen alarmı verildi. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, bazı üniversitelerin diplomalarının, geçici mezuniyet belgelerinin taklit edilerek öğretmenlik başvuruları yapıldığını söyledi ve “Bazı sahte diplomalarla müracaat edip öğretmen olan arkadaşlar tespit ettik. Bu durumda 50-60 kişi var” dedi. Avcı, dün Habertürk televizyonundaki programda öğretmen alımlarının araştırıldığını belirterek şöyle konuştu:    

“Bunun çete işi olduğunu düşünüyoruz. Para karşılığı ve bazı terör örgütlerinin bağlantısı ihtimali üzerinde duruyoruz. Daha çok talep olan alanlar için bir tezgâh kurulmuş. Bu çete şubat atamalarında bazı öğretmenlere musallat olabilir. 30-40 bin lira karşılığında yapıyorlar. Öğretmen adaylarımız lütfen buna teşebbüs etmesinler.

 

Hürriyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol