Öğretmen Diyarı

Sağlıklı yaşam için teneffüste ter döküyorlar

Erzincan Merkez İlkokulu'nda hayata geçirilen "Hareketli Yaşam ve Obeziteyle Mücadele İçin Her Gün 5 Dakika Projesi" kapsamında öğrenciler, spor uzmanı yönetiminde teneffüste egzersizler yapıyor.

 

İlk dersin ardından eşofmanlarını giyerek okulun bahçesine çıkan öğrenciler, spor uzmanı Alperen Demirbaş nezaretinde egzersizler yaparak Obeziteyle Mücadele ediyor. Öğrencilere egzersizler sırasında öğretmenler de zaman zaman eşlik ediyor.

 

Erzincan Milli Eğitim Şube Müdürü Yahya Tekin, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Obeziteyle Mücadele için başlatılan bu projenin önemine dikkati çekerek, "Obeziteyle Mücadele konusunda küçük yaştaki çocuklarımızı bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Bu projemizin ilimizdeki tüm okullarımıza örnek olmasını arzu ediyoruz. Bu sayede, inşallah sağlıklı bir nesil oluşturacağız" diye konuştu.

 

Öğrencilerden Emir Ali Kabil ise "Her gün teneffüste spor yapıyoruz, sağlıklı oluyoruz, hem fazla kilolarımızdan kurtuluyoruz hem de eğleniyoruz. Spor yapmak çok güzel bir şey" dedi.

 

Mustafa Yiğit Yılmaz da her gün teneffüste spor yapıp sağlıklı kaldıklarını söyledi.

 

Ahmet Fatih Bezal ise spor sayesinde sağlıklı olduklarını belirterek, ezgersizlerin ardından derse devam ettiklerini dile getirdi.

 

\"Anadolu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim