Öğretmen Diyarı

Rutin Alan Değişikliği Çığlığımızı Duyun Artık

Meb’de istikrarın olmaması eğitime ve eğitimcilere büyük zarar vermektedir.bizler rutin alan değişikliği bekleyen öğretmenler MEBe güvenerek ikinci üniversite okuduk şimdi diplomalarımızı ne yapalım

Milli eğitim bakanlığı ve bürokratlarının plansızlığı ve talebe göre iş yapması Milli eğitim bakanlığını belirsizliğin tam da kendisi yapmıştır ; durum böyle olunca eğitimciler ve eğitim bundan çok zarar görmektedir Mesela rutin alan değişikliği olacak mı ?  ikinci il dışı olacak mı ? ikinci il içi olacak mı ?

Biz öğretmenlerin tatili bu sorularla geçmektedir ve eğitim aklımıza bile gelmemektedir. Milli Eğitim bakanlığı cumhuriyet tarihinde hiç bu kadar belirsizlikler istikrarsızlıklar yumağına dönüşmemişti .

Bu da yetmez miş gibi olup olmayacağı konusundada milli eğitim bakanlığı tarafından bizlere rutin alan değişikliği bekleyen öğretmenlere herhangi bir bilgi verilmektedir Bir çok konuda ve bakanlıkta istikrarlı olan ak parti hükümeti milli eğitim bakanlığındaki bu istikrarsızlığı ve belirsizliği neden görmezden gelmektedir. Bizler rutin alan değişikliği bekleyen öğretmenler türkiyedeki istikrara güvenerek ikinci üniversiteyi okuduk ama ne oldu insan kaynakları genel müdürümüz çıktı bu kadar branş öğretmeni atama beklerken alan değişikliği yapamayız dedi . Peki biz burdan soruyoruz biz 4 yıl eşimizden , çocuğumuzda sakındığımız zamanımızın ve paramızın hesabını kime soralım o diplomalarımızı ne yapalım .

Kaldı ki Burdan tekrar söylüyoruz bizler yan alan değişikliği değil rutin alan değişikliği bekliyoruz rutin alan değişikliğinin ilk atamaya hiç bir olumsuz etkisi olmayacaktır. Rutin alan değişikliği bekleyen öğretmenler Milli Eğitim bakanlığında kadrolu öğretmenlerdir bundan dolayıdır ki öğretmen ihtiyacı 100 bin ise alan değişikliğinden sonra da ihtiyaç 100 bin olacaktır. Ve yine Milli Eğitim Bakanlığı branş öğretmeni olarak atama bekleyen binlerce öğretmenimiz var alan değişikliği yapmamız yanlış olur demektedir. Biz rutin alan değişikliği bekleyen 10 bin öğretmenin en az 7 - 8 bin öğretmen branş öğretmeni ve bu 7 - 8 binin de en az 2 bininin asıl branşı sınıf öğretmenliği ve sınıf öğretmenliğine dönmek istiyor. Bu durumdan milli eğitim bakanlığı yetkilileri ve sendika yetkilileri ya habersizdir ya da durumu görmezden gelmektedir.            

    Peki çözüm ne Milli Eğitim Bakanlığı hemen atama yer değiştirme yönetmeliğinde 60. Maddeye  2015 ten sonra 2. Üniverisiteyi kazananlar alan değişikliğine başvuru yapamayacaklardır diye madde eklemelidir bunu yaparsa en azından insanlar bundan sonra 4 yıl boşuna emek ve para harcamazlar ve daha sonra rutin alan değişikliğini ihtiyaca göre yapmalıdır. Milli eğitim bakanlığını bu konuda duyarlı olmaya çağırıyoruz ve biran önce rutin alan değişikliğinin bütün normlar açılarak ve en az 40 tercih hakkı verilerek yapılmasını istiyoruz.    

YÖNETMELİĞE BAĞLI ALAN DEĞİŞİKLİĞİ MAĞDURU ÖĞRETMENLER..

 

kamuajans.com


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol