Öğretmen Diyarı

Rotasyon Kalkıyor mu? 10 Binlerce Öğretmen Neden Tayine Zorlandı

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, İl İçi ve İl Dışı Tayinlerinin Tamamlanmasının Ardından Rotasyon Ertelenmesi Hatta İptal Edilmesi Sinyalleri Verdi. MEB Bakanı Avcı da Rotasyon Açıklamasında Bulunarak Rotasyon Korkusuyla İl İçi Tayin Yapanları Kızdırdı

Hükümet Kurma Çalışmalarının Sürdüğü Şu Dönemlerde Koalisyon Kurulamaz İse Seçimler Yenilenecek ve Tekrar Seçim Vaatleri Gündemi Değiştirecek. MEB Bakanı Avcı da Rotasyon Açıklamasında Bulunarak Ertelenebileceğini Hatta İptal Edilebileceğini İma Etti.


Bu yıl 12 senesini ve önümüzdeki yıllarda 1’er yıl düşerek en son sürekli olarak 8 yıl aynı kurumda çalışan öğretmenin rotasyona tabi olacağı zorunlu okul değiştirme için bu sene ki İL İÇİ TAYİNLERDE rekor başvuru olmuş ve binlerce rotasyon mağduru öğretmen il içi tayin istemişti.


İl İçi yapanlar İptal Edebilecekler mi?


Son yapılan açıklamalarda rotasyonun ertelenebileceği veya tamamen kaldırılacağı açıklamaları gelmeye başladı. Peki ertelenir veya iptal olursa il içi isteyenler iptal ettirebilecekler mi? Bu durumda zorunlu rotasyon korkusuyla il içi tayin isteyenler iptal yapamayacakları gibi rotasyon başlamadan mağdur bırakılmış olacaklar.


Bu sene yürürlüğe giren rotasyon öğretmenlerin kabusu haline geldi. Aynı okulda yıllarca görev yapan,okul çevresindeki velilerle bütünleşen,okuldaki hemen hemen tüm öğrencileri ve velileri tanıyan öğretmenler uzun süre aynı okulda kaldığı için rotasyon yüzünden görev yaptıkları okuldan ayrılmak zorunda kalacaklar.


 

personelmebhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim