Öğretmen Diyarı

Raziye Öğretmen Hani Atatürk Ortaokulu'na Kitap Bekliyor

Diyarbakır'ın Hani İlçesinde eğitim öğretim faaliyeti gösteren Atatürk Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Raziye Paçal'ın başlattığı kampanya ile açılan yeni kütüphaneye kitap desteği bekleniyor.
Raziye öğretmen ve arkadaşları Hani Atatürk Ortaokulu'nda el ele verip okul idaresinin de katkıları ile okullarında kütüphane kurmuşlar. Okulda kütüphane olmaması nedeni ile bir sınıfı kütüphane yapan öğretmenler şimdi kütüphaneye kitap desteği bekliyor.
Aslında okulun birçok ihtiyacı var. Laboratuvar malzemelerinden bilgisayara kadar birçok eksiği bulunan okul için okul idaresi ve öğretmenler el ele verip birçok eksiğini gidermişler. Ancak imkanları dahilinde kurdukları kütüphanenin içini dolduramamışlar. 
Okulun İngilizce öğretmeni Raziye Paçal velilerle ve çevre ile olan iyi ilişkilerini kullanarak okula elinden gelen desteği yapmış ve bir de kitap toplama kampanyası ile okulun kitap ihtiyacını karşılamaya çalışmış. 
Velilerden edindiğimiz bilgilere göre okulda hala kara tahta kullanılıyormuş. Bilgisayar ise yok denecek kadar azmış. Velilerin maddi durumlarının iyi olmaması nedeni ile yeterli katkı sağlanamıyormuş. Hal böyle olunca da iş öğretmenlere düşmüş ve el ele veren öğretmenler okul için büyük katkılar sağlamışlar.
Şimdi ise açtıkları kütüphane için orta okul seviyesinde renkli görsel İngilizce afişler, posterler, yaprak testler, okuma kitapları vb materyal bekliyorlar. Kütüphane ile ilgili kayıtları tutabilmek için ise bir adet bilgisayara ihtiyaçları varmış. 
Öğretmenler Sitesi olarak tüm vatandaşlarımızı Hani Atatürk Ortaokulu'na kitap ve her türlü yardımı yapmaya davet ediyoruz. 
Raziye öğretmenimizin Diyarbakır için başlattığı hizmet seferberliğinde yalnız kalmaması için öğretmenler sitesi grubumuzda duyurup kampanya başlatacağız.

 

Kaynak: www.ogretmenlersitesi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim