Öğretmen Diyarı

Proje okullardaki öğretmen ataması durdurulmadı
Bugün bazı yayın organlarında proje okullarındaki öğretmen atamalarının durdurulduğuna dair çıkan haberlerin doğru olmadığı anlaşıldı. Konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı Atama Daire Başkanlığı’ndan bilgi alan ve sozcu.com.tr’ye açıklama yapan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, proje okullardaki atamaların durdurulmadığını söyledi. Tanal’a gelen bilgiye göre, proje okullardaki öğretmenlerin atama süreci devam ediyor.
Proje okullarında öğretmen krizi!

Diğer yandan, MEB tarafından 19 Eylül’de yayınlanan genelgeye göre, proje okullarında görev yapan ve 8 yılını dolduran öğretmenlerden başka bir okul seçmesi istenirken, 4 yıllık öğretmenlerin ise okulda kalıp almayacağına okul müdürü karar verecek. Proje okullarında görev yapan öğretmenler yeni bir proje okul seçemeyecek. Bununla birlikte öğretmenlerin büyük bir çoğunluğunu genelgeyi protesto ederek yeni bir okul tercihinde bulunmadığı belirtildi.
Diğer yandan Eğitim-İş’e gelen bilgilere göre, İzmir ve Samsun’daki proje okullarında görev yapan bazı öğretmenlerin ataması da yapıldı.

Yurdagül UYGUN

Kaynak: Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim