Öğretmen Diyarı

Polis okul önlerinde kuş uçurmuyor

Balıkesir'in Edremit ilçesinde İlçe emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, okul önlerinde geniş güvenlik tedbirleri alması öğrenci velileri tarafından büyük memnuniyetle karşılandı. 
İlçede, 9 ilkokul, 9 orta, 11 lise olmak üzere toplam 29 okulda geniş güvenlik önlemleri alan polis, okul önlerinde adeta kuş uçurtmuyor. Rütbeli personelin irtibat görevlisi olarak görev yaptığı okul önlerinde, resmi kıyafetli ekiplerin yanı sıra sivil memurlarda görev yapıyor. Tüm personelin okulların giriş ve çıkışlarında görevlendirildiği bildirilirken, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Korkmaz ve idaresindeki Çocuk Büro Amirliği ekiplerinin, çocukların güvenliği için seferber oldukları ifade edildi.
Bir yandan polis, okul çevrelerindeki MOBESE kameraları izlemeye alırken, bu sayede okul önlerinde meydana gelebilecek olaylara daha hızlı müdahale ettiği öğrenildi. Bu arada ekipler, okulla ilişiği olmadığı halde okul ve çevresinde sürekli bulunmak suretiyle idareci, öğretmen ve öğrencilerin güvenliği açısından tehlike arz eden kişi veya kişileri Kabahatler Kanununun 32nci maddesinin 1inci fıkrası gereğince idari para cezasına çarptırıyor.
İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından alınan tedbirlerin yıl sonuna kadar süreceği ifade edilirken, uygulama vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanıyor.

\"İhlas
 
memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim