Öğretmen Diyarı

Pedagojik formasyon başvuruları başladı

 

Adaylar tercihlerini ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak yapabilecek.

ÖSYM, 2014 Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programlarına yerleştirme için tercihlerin alınacağını duyurdu. Buna göre adaylar tercih işlemlerini internet üzerinden yapacak. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak. Tercih süresi uzatılmayacak.

Adayların eğitim bilgileri, ÖSYM aday işlemleri sisteminde adaya ait kayıt bilgilerinde yer alacak. Tercih işlemlerinde ve yerleştirmede merkez tarafından bu bilgiler kullanılacak. Adaylar ais.osym.gov.tr adresinden lisans eğitimi bilgilerini kontrol edebilecek. Lisans eğitimi bilgilerinde eksiklik veya hata olanlar eğitimi bilgilerini tercih süresi içinde ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinde yenileyebilecek. Bu bilgilerin sisteme işlenebilmesi için adayların mezuniyet belgesinin aslını veya onaylı bir örneğini yanlarında bulundurmaları gerekiyor. Birden fazla lisans mezuniyeti olanlar bu bilgilerinin sisteme kaydını yaptırabilecek. Sınav koordinatörlüklerinin adresi ÖSYM’nin internet sayfasında yer alacak.

Adaylar kılavuza ÖSYM’nin internet sitesinden ulaşabilecek. Yerleştirme için tercih yapacak adayların kılavuza dikkatle incelemeleri gerekiyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim