Öğretmen Diyarı

Pazartesi Günü Okullar Tatil Mi?

8 Haziran pazartesi günü okullar tatil mi sorusunun yanıtını merak edilen veliler ve öğrencilerin gözü kulağı MEB'te.


7 Haziran pazar günü yapılacak olan 2015 Genel Seçimleri'nin ertesi günü olan 8 Haziran pazartesi günü okullar tatil olacak. Hem okulların seçim merkezi olarak kullanılması hem de sandıklarda öğretmenlerin görevli olması nedeniyle her seçim sonrası okullar tatil ediliyordu.


Bu yıl 8 Haziran pazartesi günü okulların tatil edildiğine ilişkin MEB'ten resmi açıklama gelmemiş olmasına karşı eğitimciler öğrencileri pazartesi gününün tatil olduğu konusunda uyarmaya başladı.


YÖK'TEN ÜNİVERSİTELERE TATİL 


MEB'ten 8 Haziran pazartesi günü okullar tatil mi sorusunun yanıtı beklerken YÖK'ten üniversiteler için son dakika haberi geldi.


YÖK, yaklaşan genel seçimler nedeniyle üniversitelerde 5-9 Haziran tarihleri arasında ders ve sınav yapılmayacağını açıkladı. 


YÖK'ün kararına göre, 


üniversiteler 5 Haziran Cuma gününden itibaren, 9 Haziran Salı gününe kadar tatil oldu.


YÖK, Pazar günü yapılacak seçimlerde öğrencilerin memleketlerinde oy kullanabilmeleri için 9 Haziran'a kadar üniversitelerin tatil edilmesine karar verdi.


Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 7 Haziran milletvekili seçimleri için karar aldı.


YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Yavuz Atar imzasıyla üniversite rektörlüklerine gönderilen yazıda, "öğrencilerin kendi memleketlerinde anayasal ve demokratik seçime katılma haklarını kullanabilmeleri için 5-9 Haziran 2015 günlerine ders veya sınav konulmaması, konulmuşsa sınav takviminin buna göre değiştirilmesi" istendi.


YÖK'ün bu kararı, özellikle öğrencilerden gelen talepler doğrultusunda aldığı öğrenildi.

 

sgkrehberi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim