Öğretmen Diyarı

Özür grubu atamalarında 26. Tercih mağduriyeti

Bildiğiniz gibi özür grubu atamalarına il dışı ve il içi özür grubu olarak aynı anda başvuru yapıldı. İKGM'nin her zaman ki gibi geç açıklaması acaba bu sefer doğru bir çalışma mı yapıyorlar diye bizi düşündürse de her zamanki gibi yanıltmadan yine yanlış bir şekilde sonuç açıkladılar. Nasıl mı? Bizler il içi eş özründen başvururken il dışı/il içi atama isteyen arkadaşların okullarını Muhtemel Boşalacak okullar olarak gördük ve tercihlerimizi bunları da yazarak açılan tüm okulların (köy-kasaba dahil) hepsini atlamadan yaptık.

Malumunuz il içine tercih dışı (26?ncı tercih) zaten açılmadı. Ama MEBBİS atama sonuçları; sadece boş kadro görülen okullara ve tercihlerine atanan öğretmenlerin boşalan yerlerine yapıldı. Buraya kadar sorun yok gibi görünse de ikinci aşamada sadece il dışı özür grubu atamasında 26?ncı tercih atamaları yapılacak görünüyor.

Peki İl dışı özür atamalarında arkadaşların 26?ıncı tercihleri gereğince tercih edilmeyen okullara atamaları yapılınca, il dışına atananlardan boşalacak ve MEBBİS?te başvuru sisteminde bize muhtemel boşalacak okul olarak seçme hakkı verilmiş okullara da il içi özür grubunun tekrar koşturularak özür atamalarının gereğinin yapılması gerekmez mi?

Eğer bu boşalacak okullara bizleri atamayacaklar ise Madem neden bizlere muhtemel boşalacak okullar olarak buraları tercih ettirdiler? İl dışı özür atamalarıyla birlikte veya hemen sonunda İKGM ve Bakanlığın mutlaka il içi özür grubunun atamalarının da yapılan/sistemde kayıtlı olan tercih ve puan sıralamasına göre yeniden yapılması gerekli.

Kılavuzun/aklın/vicdanın ve sistemin gerektirdiği budur. Ancak bu sayede Muhtemel boşalacak Okulları tercih etmiş olmamızın gereği yapılmış olacaktır. Bize destek olan siz MEBPERSONELİ COM yönetiminden ve tüm herkesten MEB?e/Müsteşar-Bakan?a bu konunun bildirilmesini ve bu konuda destek verilmesini il içi mağdur sınıf öğretmenleri olarak bekliyoruz...

İKGM yine Bakan ve müsteşarı yanlış bir işlemin içine atmasın. Davalarla uğraşmayalım. 


www.mebpersonel.com
 

Haber Kaynağı: www.mebpersonel.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol