Öğretmen Diyarı

Özür Grubu Atamaları Tercih Başvuruları 13 Ocak\'ta Başlıyor

 2014 Şubat Özür Grubu atamaları tercih işlemleri 13 Ocak Pazertesi günü başlıyor.  

Öğretmenlerin  il içi ve iller arasında sağlık ve eş durumu özrü ile genel ve özel hayatı olumsuz etkileyen nedenlere bağlı yer değişikliği başvuruları I. aşaması  02-08 Ocak 2014  tarihleri arasında  yapıldı. Özür grubu atamaları I.aşamasında sadece gerekli evraklar ve özür durumana bağlı tercih yapılacak il bilgileri girild.


2-8 Ocak tarihleri arasında  başvuruda bulunan öğretmenlerin eğitim kurumu tercihleri ise  13-17 Ocak 2014 tarihleri arasında alınarak yer değiştirme işlemleri 20-21 Ocak 2014 tarihleri arasında yapılacaktır.

 

II. AŞAMA;Tercihlerin yapılması ve onay süreci hakkında gerekli bilgilerİller arasında:Öğretmenler, özürlerinin bulunduğu ildeki okullar arasından en çok 40 (kırk) tercihte bulunabilirler. Tercihlerine atanamama ihtimaline karşılık öğretmenler, 41 inci seçenek olarak il genelinde boş kalan eğitim kurumlarına atanmak isteyip istemediklerini ayrıca belirtebilecektir.


Tercihlerine atanamayanlardan 41 inci seçeneği tercih edenler il genelinde boş kalan kurumlara kur'a usulüyle atanacaklardır.


40'tan az tercih yapanlar ile tercih dışı atanmak istemeyen öğretmenlerin sadece tercihleri dikkate alınacaktır.


Hizmet puanı yetersizliği sebebiyle özür durumundan yer değiştirmeleri yapılamayan öğretmenlere, istekleri halinde aylıksız izin kullandırılacaktır.


2- İl içinde:İl içinde özür durumuna bağlı yer değiştirecek öğretmenler, özürlerinin bulunduğu yerleşim yerindeki eğitim kurumları arasından en çok 40 (kırk) tercihte bulunabilirler.

 

mebpersonel.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim