Öğretmen Diyarı

Özür grubu atamaları Becayiş Hakkı verildi

Özür grubu atamaları sonucu  atanana öğretmenler aynı branştaki öğretmenler ile il içinde becayiş yapabilecek. Milli Eğitim bakanlığı bugün internet sitesinde yaptığı basın açıklamasında özğr grubu atamaları sonucu yerleşemeyen  3.527 öğretmen için yeniden değerlendirme yapıp özür grubu atamalarını gerçekleştirdi.

Bakanlık açıklamasında   bu atama sonucunda aynı branştan öğretmenlere becayiş yapma hakkı da tanımıştır.  açıklaması yapıldı


Bu açıklamaya göre Aaması yapılan öğretmenler becayiş yapabileceklerdir. Bunun için Bakanlık Pazartesi günü talimat yayımlayacaktırAynı İle ataması yapılan aynı branştaki iki öğretmen isterlerse yer değiştirebileceklerdir. Örneğin Ankara Çubuk’a tayini çıkan bir matematik  öğretmeni ile Çankaya ilçesine çıkan Matematik öğretmeni İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin aracılığıyla becayiş yapabileceklerdir.


Mebpersonel.com olarak bu sayfamızda bu konuda becayiş yapmak isteyen öğretmenler yorum kısmında atanadıkları ve istedikleri yerleri yazıp iletişime geçebilirler.

meb personeli.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim