Öğretmen Diyarı

ÖZÜR DURUMUNDAN ÖNCE ALAN DEĞİŞİKLİ OLMALI

Bilindiği gibi Nedenini kendi de bilmeyen Milli Eğitim Bakanlığı ve Bürokratları son iki yıldır rutin alan değişikliği yapmamakta direniyor. Bu durum özellikle alanı daralan branşlarda ve sınıf öğretmenliği branşın da çok sayıda öğretmenin norm fazlası olmasına ve normlarda sıkışma olmasına neden oldu. Peki Milli Eğitim Bakanlığı böyle anlık kararlarla nereye kadar yönetilecek?

Öğretmenler daha ne kadar mağdur edilecek?

Milli Eğitim Bakanlığı binlerce öğretmenin kendi alanına geçme taleplerini görmezden gelmeye ne zamana kadar devam edecektir ?

Bu sorular Milli eğitim bakanlığı kadrosunda çalışan 900 bin öğretmeni çok düşündürmektedir.

Önümüzdeki hafta özür grubu atama süreci başlamaktadır özellikle Antalya, Mersin Adana gibi 15 ilde sınıf öğretmeni norm açığı hiç olmadığı gibi yüzlerce sınıf öğretmeni norm fazlası durumdadır Milli Eğitim Bakanlığına soruyoruz hangi norma , hangi açığa sınıf öğretmenleri tayin isteyecek?
Ve sonuç ne olacak?

Bunun cevabı basit bu illere tayin isteyecek binlerce öğretmenin tayini çıkamayarak mağdur olacak eşinden ve çocuğundan ayrı kalacak. Milli eğitim bakanlığına çağrıda bulunuyoruz Özür grubu atamaları olmadan alan değişikliği yapılıp norm açılması gerekmektedir. Eğer Alan değişikliği yapılmadan özür grubu atamaları yapılırsa ki öyle gözüküyor binlerce öğretmen mağdur olacak.

Bundan önceki dönemlerde rutin alan değişikliği haziran ayında yapılıyor ; Alanı daralan öğretmenler ve rutin alan değişikliği yapmaya uygun olan öğretmenler alan değişikliği yapıyor ve sirkülasyon sağlanıyordu şuanda mebde özellikle alanı daralan öğretmenler ve sınıf öğretmenlerinin tayini kilitlenmiş durumda ve bu tayinlere kilit vuran tek şey rutin alan değişikliğinin yapılmamasıdır

Bizler rutin alan değişikliği bekleyen öğretmenler rutin alan değişikliğinin yapılmamasının tek nedeninin 2012 de yapılan yan alan değişikliği saçmalığının olduğunu biliyoruz ve üzerine basa basa tekrar söylüyoruz bizler kendi alanımıza geçmek istiyenleriz , bizler yan alan değişikliğinden branşa geçip pişman olup sınıf öğretmenliğine dönmek isteyenleriz ve bizler ikinci üniversiteye okuyup okuduğumuz branşta öğretmenlik yapmak isteyenleriz . Bizler rutin alan değişikliği bekleyen 7 bin branş öğretmeni ve 3 bin sınıf öğretmeni yan alan değişikliğine karşıyız eğer sizlerde karşıysanız sizlere rutin alan değişikliğine destek olun çağrısında bulunuyoruz ki herkes alanın da çalışsın Ve yine tekrar söylüyoruz milli eğitim bakanlığında normaları rahatlatmanın tek yolu olan rutin alan değişikliğinin yönetmeliğe uygun bir şekilde hemen yapılmasını talep ediyoruz 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim