Öğretmen Diyarı

Özür durumu ve 10 bin kadro dağılımı açıklanıyor

Tekin'in twitter hesabından yaptığı açıklamalar şöyle;

 

Eğitim camiasının bütün çalışanlarına hayırlı sabahlar. Değerli arkadaşlar bu hafta öğrencilerimiz için, öğretmenlerimiz için ve öğretmen adayı arkadaşlarımız için yoğun ve heyecanlı bir hafta.

 

Öğrencilerimiz yorucu bir dönemi bitiriyor. Hepsine şimdiden iyi tatiller.

 

Öğretmen arkadaşlarımız da aynı şekilde yoğun bir dönemin sonunda hak ettikleri dinlenme molasına ulaşıyorlar. Hepsine iyi tatiller.

 

Yine bir grup öğretmen arkadaşımız il içi ve il dışı özre bağlı yer değiştirme talebinde bulundular. Muhtemelen bugün ya da yarın bu taleplerin sonuçlarını açıklayacağız.

 

Elimizden geldiğince bu talepleri yerine getirmeye çalıştık. Taleplerini yerine getirebildiğimiz arkadaşlara yeni görev yerlerinde başarılar dilerim. Taleplerini yerine getiremediğimiz arkadaşlardan da özür diliyoruz. Özellikle il içinde çok fazla hareketlilik olmadığından bu talepleri karşılamakta zorlanıyoruz. Ama bunu aşmak için elimizden gelen herşeyi yaptık. Yine bu hafta öğretmen adayı arkadaşlarımız için heyecanlı bir bekleyiş söz konusu.

 

Bugün veya yarın branşlar itibariyle 10.000 öğretmenin dağılımını açıklayacağız. Öğretmen adayı arkadaşlarımıza da haklarında her şeyin hayırlısı olmasını temenni ediyorum.

 

Bir de şunun altını çizmek isterim, eğitim camiasının yükünü çeken arkadaşlarımız için herşeyin en iyisini yapmak için elimizden geleni yapıyoruz. Yaptığımız herşey başta öğretmenlerimizi olmak üzere bu eğitim çalışanlarımızın şartlarını iyileştirmek için. Bu konuda en çok rahatsız olduğumuz şey ise üretilen yalan yanlış kasıtlı haberler. Tek isteğimiz bu haberlere itibar edilmemesi. Herkes kendi siyasal, sınıfsal ve ideolojik çıkarları için haberler üretip duruyor. Biz ise sadece eğitim çalışanları için, çocuklarımız için ve geleceğimiz için en iyisini yapmaya çalışıyoruz.

 

Biz başta öğretmenler olmak üzere eğitim camiasının yanındayız. Bu vesileyle bütün eğitim camiası çalışanlarına ve öğrencilerimize yoğun çalışma tempolarından dolayı teşekkür eder, verimli ve sağlıklı bir sömestre tatili temenni ederim.

 

\"Memurlar.Net\"
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim