Öğretmen Diyarı

Özel Okullar Eğitime Ne Zaman Başlayacaklar?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılı takvimini açıkladı. MEB, okulların açılış tarihini açıkladı. Öğrencilerin ders başı yapacağı tarih belli oldu. Bilindiği üzere normalde Eylül ortasında açılması gereken devlet okullarının ve özel okullların açılış tarihi değişmişti. Kurban Bayramı sebebiyle okulların açılması ileri bir tarihe ertelenmişti. Güncellenen 2015-2016 eğitim öğretim takvimine göredevlet okulları 28 Eylül Pazartesi günü açılacak. Tabii açılış tarihi ileri alınınca kapanış tarihi değişti. Buna göre devlet okulları 17 Haziran 2016 Cuma günü kapanacak ve çocuklar karnelerini alacaklar.

ÖZEL OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?
Özel okullarda ise farklılıklar olabilir. Devlet okullarının eğitim -öğretim takvimine uyan okullar da 28 Ağustos’ta açılacak ama bu tarihten önce valiliğe başvuru yapan özel okulllar başvurdukları ve valilikçe onaylanan tarihte açılabilecek.

28 Eylül’den önce valiliğe başvuran özel okullar onay aldıkları tarihte açılabilecekler. Yani çocuğu özel okulda öğrenim gören ya da özel okula yeni başlayacak velilerin bu konuda okulları ile irtibat halinde olmaları gerekiyor.

 

bilgigundemi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim