Öğretmen Diyarı

Özel Okula Erken Kayıt İpuçları

Özel okulda okumak her öğrencinin hayali.

Bunu gerçekleştirmek ve ekonomik olarak avantaj sağlamak için özel okulların erken kayıt süreçlerini kaçırmayın. Özel okullar, fiyatlarına zam yapmadan önce erken kayıt dönemini başlatarak velilere cazip seçenekler sunmaya başladı. Bu dönem, özellikle okula yeni başlayacak çocuklar ekonomik avantajlar kadar en iyi tercihin yapılabileceği uygun bir süreç.

Peki doğru okul nasıl seçilir? Okul seçiminde nelere dikkat edilmeli, okulların öncelikle hangi özelliklerini değerlendirmeli?

SABAH, yüzde 5 ile yüzde 15 arası indirim uygulanan erken kayıt döneminin avantajlarını ve doğru okul seçimi için ipuçlarını sizler için araştırdı.

OKULLARI GEZİN

İlk aşamada ekonomik şartlar veliler için önemli bir ölçüt gibi görünse de çocuğunuz için en uygun okulu yine onun bazı yetenekleri, sosyal çevresi ve ilgi duyduğu alanlara göre belirmek gerekiyor.

Uzmanlar erken kayıt döneminde en doğru okulu seçebilmek için şu önerilerde bulunuyor: Bir okul listesi hazırlayın. Listeyi 5 ya da 7 okulla sınırlı tutun. İkinci adımda ise bütçeye uymayan okulları eleyin.

Listenizdeki okulları mutlaka çocuğunuzla birlikte gezin. Bunu yaparken de mümkünse çocukların okulda olduğu saatleri seçin. Öğretmenlerle konuşun. Kolejde sizinle görüşen kişinin konuşma ve hitap tarzına dikkat edin.

Okulları internet üzerinden araştırırken aldığı ödülleri mutlaka inceleyin. Hemen hemen her kolejin internet sayfasında yer alan şikayet bölümünü de inceleyin.

EKONOMİK AVANTAJLAR

Özel okullar yüzde 15'e kadar indirim uyguluyor. Erken kayıt işlemini yaptıran veliler taksit imkanlarından da yararlanabiliyor. Erken kayıt işlemini yaptıran veliler yaz okullarından da uygun ücretlerle faydalanabiliyor.

 

kaynak: Sabah Ceyda Karaaslan


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim