Öğretmen Diyarı

Özel ders ücretleri 500 TL'ye yükseldi!

Hürriyet Yazarı Nuran Çakmakçı da, özel ders ücretleri ile ilgili tartışmayı köşesine taşıdı. Veli ve öğrencilerden gelen şikayetleri anlatan Çakmakçı, popüler öğretmenlerin 'sınav' ile öğrenci kabul ettiğini dile getirdi. Söz konusu öğretmenlerin ücretlerine ilişkin de bilgileri paylaşan ünlü yazar, bazı öğretmenlerin ders ücretinin profesör vizitesini solladığını kaydetti. Çakmakçı'nın yazısının ilgili bölümü şöyle:

"....Velilerin bu durumda tek ilacı okulların açtığı kurslar. Onların da yetmeyeceğini düşünen bazı aileler, çocuklarının iyi bir lise ya da üniversiteye girişi için, maddi yönden zorlansalar da özel derslere yöneliyor. Bu durumu fırsata çeviren bazı popüler öğretmenler, ders ücretlerini profesör vizitesi kadar yükseltti desem yalan olmaz. Duyduğuma göre “garantili” bazı hocaların ücreti 500 TL’yi geçmiş bile. Ancak bu hocalar da her öğrenciyi kabul etmiyor, araya birilerini koyup randevu alanların çocuklarını da minik bir sınavdan geçirip, kazanma olasılığı yüksek olanları kabul ediyor.

Ama hemen gözünüz korkmasın. Daha mütevazı olanları da var. Onlar da kiraladıkları dairede ya da kendi evinde özel derslere yarı fiyatına başlamış durumda, ücretler 200 TL civarı. Üniversiteli birinden ders almanın bedeli ise bunun yarısı kadar....

Hürriyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol