Öğretmen Diyarı

Özel bireylere özel eğlence
FİNİKE, (DHA) - FİNİKE Devlet Hastanesi'nde, Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinliğe katılan Özel Eğitim Park Rehabilitasyon Merkezi'nin özel çocukları gönüllerince eğlendi.

Hastanenin yemekhanesinde gerçekleşen ve 10 özel öğrencinin hastane yönetimi ve sağlık çalışanlarıyla bir araya geldiği etkinlikte öğrencilere yönelik, tuval boyama, el baskısı, palyaço eşliğinde yüz boyama aktiviteleri yapıldı. Çeşitli oyunlar oynayan çocuklar, müzik eşliğinde şarkılar söylendi.

Finike Devlet Hastanesi Başhekimi Yücel Kurt, "Engelleri kaldırma, engelli bireylere destek olma noktasında kamu- özel kurum ve kuruluşlarına büyük görevler düşmekte. Engelli bireylerin yaşadıkları en büyük sorunlardan biri sosyal çevrenin engelli bireylere yaklaşma biçimi olup, bu nedenle engellilik konusunda insanlarda farkındalık ve duyarlılık yaratmak, engelli bireylerin önündeki engelleri kaldırmaktır. Finike Devlet Hastanesi olarak bu yaptığımız etkinlikle hem farkındalık yaratmayı amaçladık hem de bu özel çocuklarımızın eğlenceli bir gün geçirerek mutlu olmalarını istedik" dedi.

Etkinlik, pasta kesimi ve öğrencilerin kendi yaptıkları el emeği ürünleri hastane yönetimine hediye etmeleriyle sona erdi.


DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol