Öğretmen Diyarı

Osmanlı Türkçesi Kurslarına 10 Bin Kişi Kayıt Yaptırdı

Hayrat Vakfı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliği ile hayata geçirilen Osmanlı Türkçesi kurslarına 1 sene içinde yaklaşık 10 bin geç kaydını yaptırdı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Hayrat Vakfı işbirliğinde hayata geçirilen Osmanlı Türkçesi kurslarına bir yılda 10 bin kişi kayıt yaptı.

 

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Osmanlı eserlerini daha iyi anlamak, kültür hayatına kazandırmak ve yaşatmak için gençlik merkezlerinde, 81 ilden binlerce gencin katıldığı Osmanlı Türkçesi kurslarının devam ettiği belirtildi.

 

Osmanlı Türkçesi kurslarının ücretsiz verildiğini ifade eden açıklamada, şunlar kaydedildi:

 

"Kurslardan faydalanan gençlerin kültürümüzün en önemli kaynaklarını teşkil eden kütüphaneler, arşivler ve diğer kurumlarda mevcut olan Osmanlı eserlerini okuyup anlayacak ve azami derecede faydalanabilecek şekilde eğitim almayı sürdürüyor.

 

Osmanlı Türkçesi ile yazmayı, okumayı öğrenen 10 bin gencimiz aynı zamanda zengin kültürel değerlerini tanıma ve öğrenme fırsatı buluyor. Tarihi ve mazisi ile bağ kuran gençlerimiz bu sayede tarihi milli edebiyatı ve sanatı daha kolay şekilde anlayıp kavrayabiliyor. Bu kurslar sayesinde atalarımızın yazdığı eserleri, kitabeleri ve eski belgeleri okuyabilen gençler yetişiyor."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim