Öğretmen Diyarı

Ortaokul öğrencilerine saldırı!

Olay, Adem Yavuz Mahallesi’nde bulunan İstanbul Ticaret Odası Ortaokulu’nda yaşandı. İddiaya göre, okul öğrencileri E.D. (14) ve M.S. (14) ile okul bahçesine dışarıdan gelen U.A. (17) arasında bilinmeyen bir nedenle kavga çıktı. Kavga sırasında U.A. elindeki muştayla E.D. ve M.S.’yi yaraladı. Yaralı öğrenciler Ümraniye Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, saldırgan kaçtı. Yüzünden ve başından yaralanan çocuklar tedavilerinden sonra Dudullu’da bulunan Şehit İsmail Akkoyun Polis Merkezi Çocuk Bürosu’na götürülerek ifadelerine başvuruldu. Olayı anlatan M.S.’nin babası Temel S., “O okulda okumayan bir şahıs elinde muştayla çocuğumu ve başka bir çocuğu yaralıyor ve oradaki çocukları tehdit ederek dışarı çıkıyor. Bir aydan beri bu ülkede çocuk ölümleri yaşanıyor. Ben bu durumdan tedirginim. Çocuğumu okula göndermekten tedirginim. Kapıda güvenlik var. Bu okulda okumayan çocuğu sen nasıl içeri alıyorsun? İki çocuk yaralı, biri benim çocuğum, diğeri de arkadaşın çocuğu” dedi.

 

Öte yandan, aynı okulda okuyan bir öğrenci ise saldırganın, “Kardeşimi alacağım” diyerek okula girdiğini ve arkadaşlarına saldırdığını, olay sırasında bir öğrencinin de kolunun çıktığını öne sürdü.

 

ÖĞRENCİLERE MUŞTAYLA SALDIRAN ZANLI YAKALANDI

 

Ümraniye’de iki öğrenciyi okudukları ortaokulda muştayla yaralayan zanlı yakalandı.

 

Adem Yavuz Mahallesi’nde bulunan İstanbul Ticaret Odası Ortaokulu öğrencileri E.D. (14) ve M.S. (14), dışarıdan gelen U.A.’nın (17) muştalı saldırısı sonucu yaralanmıştı. E.D. ve M.S. hastanedeki tedavilerinin ardından Dudullu’da bulunan Şehit İsmail Akkoyun Polis Merkezi Çocuk Bürosu Amirliğinde ifade vermişti. Olaydan sonra inceleme başlatan polis, zanlıyı yakaladı. Çocuk Bürosu Amirliğine götürülen zanlının sorgusu sürüyor.

 

\"İhlas

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol