Öğretmen Diyarı

Ortaokul öğrencilerine 'otostopun zararları' anlatıldı
Gümüşkaya Jandarma Komutanlığınca yapılan denetimler ve uygulamalar sonucunda, öğrencilerin yol kenarında otostop yaptıklarının tespiti üzerine, bir dizi eğitim programı gerçekleştirildi.

Karakol Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Mehmet Tosun ile uzman pedagog Bahar Atvar, Yalıkavak Suzan Abdülhakim Bilgili Ortaokulu'nda düzenlenen seminerde, otostopun zararları konusunda öğrencileri bilgilendirdi.

Atvar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ergenlik döneminde riskli davranışların arttığını, bu dönemde gençlerin "düşünmeden hareket edebildiğini" söyledi.

Otostop yapmanın riskli bir davranış olduğunu belirten Atvar, "Bunun en büyük zararlarından birisi de cinsel taciz ihtimalinin olması. Bu da 13-14 yaşındaki bir bireyin bütün hayat seçimlerini ve hayat yolunu etkileyecek bir durum." diye konuştu.

Çocukların araçlarına bindikleri kişileri tanımadığına işaret eden Atvar, "Onların kişilik özelliklerini bilmiyorlar. Hayata dair bu yaşadıkları süreç, insana güven, kendine güven, hayata bakış açısı gibi bir sürü risk doğurabilir." ifadelerini kullandı..
Anadolu Ajansı
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim