Öğretmen Diyarı

Ortaokul bahçesinde ‘matematik bulvarı’

Erzincan’da Gülhanım-Celal Toraman Ortaokulu öğrencileri, bahçede yapılan ‘matematik bulvarı’ sayesinde teneffüslerde dersleri tekrar etme olanağı buluyor.


Merkeze 15 kilometre uzaklıktaki 4 derslikli 72 öğrencinin eğitim-öğretim gördüğü Ganiefendi Çiftliği Köyü’ndeki Gülhanım-Celal Toraman Ortaokulu’nda öğretmenler matematiği sevdirmek için farklı bir yöntem uyguladı. Okulda görevli 7 öğretmen, bahçenin beton zeminine matematik formülleri ve şekiller çizdi. Teneffüslerde bahçeye çıkan öğrenciler çizilen formül ve şekilleri eğlenerek tekrar ediyor. Uygulama sayesinde matematiği sevdiklerini söyleyen öğrenciler, ‘matematik bulvarı’nın TEOG sınavı öncesi kendilerine faydalı olduğunu belirtti.


Matematik Öğretmeni Hüseyin Düzgünoğlu, öğrencilere ‘soğuk gelen’ matematik dersini sevdirmek, ders dışında da öğrenmelerini sürdürmek için oyun alanında böyle bir uygulama yaptıklarını söyledi.


Düzgünoğlu, şöyle konuştu:

"Öğretmenlerimizle birlikte 3 gün içinde ‘matematik bulvarı’nı oluşturduk. Öğrenciler teneffüste birbirlerine soru sorup dersleri tekrar etme imkanı buluyorlar. Bu da bizi mutlu ediyor. Bu şekilde TEOG’da ve derslerde daha başarılı olacaklarını ümit ediyoruz."

 

 

Kaynak: DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol