Öğretmen Diyarı

Ortaokul Avrupa’ya açılıyor!

SÖZCÜ EĞİTİM- Ankara’nın Etimesgut ilçesinde Erzurumlu İbrahim Hakkı Ortaokulu, Romanya’nın Piteşti kentindeki “Scoala Gimnaziala Nicolae Balcescu “ okulu koordinatörlüğünde hazırlanan “Broadening horizons by discovering unique cultures and seasons in European countries” ( Avrupa ülkelerinde özgün kültürleri ve mevsimleri keşfederek ufukları genişletme ) adlı projenin AB tarafından onaylanmasıyla Avrupa’ya açılıyor.

ÖĞRENCİLERE AVRUPA EĞİTİMİNİ TANIMA FIRSATI!

2015-2017 yılları arasında sürecek projede 14 öğretmen ve 12 öğrenci projenin diğer ortakları olan Romanya, Bulgaristan, Polanya, Yunanistan ve Litvanya’ya giderek proje çalışmalarında bulunacaklar. AB ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından finanse edilen proje ile Erzurumlu İbrahim Hakkı Ortaokulu 22140 Avro hibe almaya hak kazandı.

Proje ile temelde mevsimler ve kültürlerin incelenmesi ile kültürel farkındalığı arttırmak, öğretmen ve öğrencilerin dil ve dijital becerilerinin gelişmesini sağlamak, iyi ve yenilikçi uygulamaları paylaşmak, önyargıları kırmak, okulların uluslararasılaşmasını sağlamak hedefleniyor

Okul Müdürü Ergün Bayındır bu proje ile Avrupa okulları ile bağlantı kurduklarını ve 2 yıl boyunca sürecek çalışmalalarla yenilikçi uygulamaları transfer edeceklerini belirtti. Proje Koordinatörü İngilizce Öğretmeni Ayhan Yavuz da bu sene Ankara’dan 17 okulun AB projelerine katılma hakkı kazandığına dikkat çekerek “ Bu proje sayesinde Avrupa’ya açılacak olmak okulumuz için büyük başarıdır” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol